Призов в армію України в 2022 році

В уряді неодноразово заявляли про бажання перевести армію тільки на контрактну основу. Але поки практично жодна заява не була здійснена на практиці. Щороку за один призов планують оформити приблизно 13,5 тисяч строковиків. Заздалегідь планують місця, куди їх відправляють. Так проходить і призов в армію України в 2021 році.

Призов в армію України в 2022 році

Загальна важлива інформація

З 13,5 тисяч осіб планують близько 6,5 тисяч відправити на ЗСУ. Іншу частину розподіляють між декількома напрямками:

 1. Спеціальна служба транспорту.
 2. Прикордонна служба.
 3. Нацгвардія.

Ще в минулі рази при затвердженні бюджету на рік на вирішення цього питання виділяли до 70 мільйонів гривень і більше. Цього повинно вистачити, щоб погасити заборгованість по заробітних платах. Незалежно від того, скільки призов в армію всього вдалося оформити.

Щороку уряд говорить про своє бажання зробити так, щоб службовців за контрактом було більше, ніж призовників. Поки з’явився тільки закон про резервістів і тих, хто знаходиться в запасі. Їх можна закликати в будь-який час, для цього достатньо видати президентський указ.

Є деякі інші особливості, характерні для останніх кількох років:

 1. Максимальний вік збільшили з 25 до 27 років. Нижню межу опустили до 18 років. Через це повторна спроба вступу до вузу неможлива, якщо перша закінчилася невдачею.
 2. З кожним роком витрат на компанію за призовом стає все більше.
 3. Відсутні будь-які обмеження щодо призову офіцерів запасу.
 4. Поліції дають право зупиняти всіх чоловіків призовного віку, щоб направити їх до військкомату. Тим більше, якщо вони ухиляються від служби в ЗСУ незаконно.

Статистика говорить про те, що мобілізація може поширюватися на кожного третього чоловіка на території України. Тим більше — якщо починаються активні військові дії, коли найчастіше потрібна термінова військова служба.

Що буде в подальших планах?

У деяких джерелах повідомляється про можливе скасування обов’язкового призову після 2023 року.

У 2022 році велика ймовірність перегляду термінів призову і кількості тих, хто потрапляє під його дію.

Призов в армію України 2022

Чи можливі звільнення від служби?

Відстрочка від армії можлива, але останнім часом ввели безліч обмежень:

 1. Зараз неможливо стало звільнитися навіть за сімейними обставинами. Наприклад, при наявності декількох утриманців.
 2. Стан здоров’я може стати серйозною причиною тільки для громадян з очевидною інвалідністю.
 3. Навчання у ВУЗах і ССУЗах дають таке право. Але у багатьох школярів просто не з’являється час, щоб виїхати за кордон або ретельніше підготуватися до іспитів.

Які ще відомості заслуговують на увагу?

В даний час стандартний термін служби становить півтора року. Виняток зроблено для тих, хто отримав ступінь магістра, вони служать тільки рік. Навіть Бакалаври не можуть розраховувати на зменшення часу. При оголошенні воєнного стану звільнення в запас у строковиків стає неможливим. Вони служать до тих пір, поки поточні укази не перестануть бути дійсними.

Призовний вік — від 18 до 27 років. І після строкової служби можуть закликати на яку завгодно тривалість. Адже громадян можуть вносити до списків, про існування яких вони нічого не знають.

Весняний призов в армію триває з квітня по червень. Осінній заклик теж відрізняється максимально точними термінами.

Як діяти при отриманні повісток?

Прямий обов’язок громадянина-з’явитися на ділянку РВК в термін, який вказаний в документі. Цього не можна уникнути, навіть якщо папір не отримана з тих чи інших причин.Зазвичай громадянам дається 10 днів на те, щоб виконати свої обов’язки. Нові правила призову 2021 це підтверджують.

До поважних причин неявки і відмови відносять тільки форс-мажорні обставини:

 1. Смерть близьких родичів будь-якого члена сім’ї.
 2. Серйозна хвороба призовників.
 3. Стихійне лихо.

Інші причини недостатньо вагомі, їх можуть розраховувати як ухилення від служби в армії на незаконних підстав.

Відмова та ухилення від служби можуть призвести до кримінального переслідування громадянина. Це незаконне відтермінування від армії в Україні. Але є й адміністративна відповідальність. При першому порушенні штраф складе від 85 до 119 гривень, при повторному — 170-255.

Призов в армію Україна 2022

При кримінальному покаранні допустимо позбавлення волі на строк до 3 років. У більшості випадків застосовують саме такі заходи. Окремо повідомляють, якими будуть терміни призову в армію в 2022 році в Україні.

Про реформу військкоматів

Нові закони пропонують заміну військових комісаріатів на»територіальні центри комплектування та соціальної підтримки». Планується, що в цих центрах розглядатимуть справи про адміністративні правопорушення. Так говорять майже всі останні новини про призов в армію в Україні.

Запроваджено й закони, пов’язані з електронним Єдиним державним реєстром із призовниками, військовозобов’язаними та резервістами. Завдяки новим нормативам багато процесів обліку та контролю будуть автоматизовані.

Інші особливості діючої системи

У країни вже був досвід переходу саме до контрактної служби. Ще в 2014-му році був виданий відповідний наказ. Але потім ситуація змінилася, уряду довелося повернутися до строкової служби. Але тоді навіть такі заходи були недостатніми. Тому і додали положення, що стосується резервістів. Весняний призов в армію 2022 року не виняток.

Але уряд обіцяє, що місце служби визначать з урахуванням побажань. Тільки треба враховувати, що вони не завжди збігаються з наявними можливостями.

При призові строковиків покладається компенсація в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Прийнято безліч нових правил, але в більшості випадків у них відсутня конкретизація. Приводів для заклику з боку Президента може стати будь-яка обставина, яку вважатимуть загрозою для чинного порядку. І немає ніяких обмежень за призначенням фахівців. Зберігається тільки термін служби армії за призовом в Україні, який не може перевищувати шість місяців.

Звільнення допустимо і при наявності інших умов:

 1. Для людей, які отримали військові звання під час навчання.
 2. Якщо громадянин служив в армії іншої держави.
 3. Контрактники, якщо вони відслужили два терміни.
 4. Засуджувати.
 5. Якщо родичі у громадянина загинули під час служби або стали інвалідами.

Окремо регулюється питання про те, до якого віку призивають в армію в Україні.

Що ще відомо про заклик?

Тільки районні або міські призовні комісії можуть розглядати питання про призов або надання відстрочки.

Багато документів, пов’язані з військовими реформами, приймаються на тлі ускладнення обстановки в Донбасі. До ліній опору продовжують стягувати додаткові війська і сили. Посилення законів пов’язано з тим, що влада регулярно стикаються з тими, хто намагається ухилитися від служби. Тільки в 2019 році таких людей відзначено 245 тисяч.

Армія України в 2022 році

Аналітики кажуть, що введення більш серйозних обмежень не допомагає поліпшити статистику призову. Навпаки, з’являється все більше проблем. Масовий від’їзд молоді та скорочення населення — ось головна причина, по якій під час призову стикаються з серйозними труднощами. Призовний вік в Україні 30 років-недостатній захід для виправлення ситуації.

Про звання в армії України

У цьому формуванні виділяється офіцерський і старшинський, сержантський і рядовий склад. При необхідності до військових звань медичної та юридичної служби додають слова «юстиції», «медичної служби». Так само застосовують терміни резерв, у відставці і запас.

Велика частина військових звань присвоюється довічно.

На постійну службу можуть прийняти тільки осіб, які пройшли професійно-психологічний відбір в усіх напрямках.

Що стосується контрактної служби, то для її оформлення теж існують певні вимоги:

 1. Фізична підготовка на достатньому рівні.
 2. Професійно-психологічний відбір.
 3. Придатність за станом здоров’я.
 4. Відповідний вік.

Досить звернутися в комісаріат за місцем проживання. Стандартно встановлюється випробувальний термін на два місяці.

Нещодавно уряд прийняв ще один закон-згідно з ним, права жінок і чоловіків при проходженні військової служби повинні бути визнані рівними. Виняток роблять тільки ситуацій з охороною материнства і дитинства, дискримінацією за ознакою статі.

Після проходження строкової служби або за цей час будь-який громадянин може бути прийнятий на постійну посаду. Принаймні, якщо він не досяг максимального віку для перебування на військовій службі.

Перебування в армії можливо аж до 45-60 років у чоловіків і жінок в рівній мірі.

Які ще правила діють в цьому напрямку?

Повісткою називають письмові повідомлення про те, що громадянина викликають представники державних органів влади. Головна вимога-наявність конкретної особи, яка виступає в якості адресата. У документі обов’язково вказують місце і час явки, попереджають про наслідки будь-яких порушень. Дати призову 2022 року теж публікуються.

З військкомату надсилають три види повісток:

 1. Про призов на строкову військову службу.
 2. Про проходження комісії.
 3. Для уточнення облікових даних.

Військовий комісар підписує такі повістки, обов’язкова наявність печатки.

Документ вручають особисто під розписку. Але він вважається врученим, якщо передав хтось із родичів, інформацію передають за місцем роботи або проживання.

Є так звана альтернативна або невійськова служба. Головна її мета-виконання певних обов’язків перед суспільством. Зазвичай ніяких обмежень для цього варіанту не вводять. Винятки роблять тільки для військових і надзвичайних положень.

Громадянин в будь-якому випадку зберігає право на житлову площу, яку він займав до початку процедури. Черговість на отримання житла за місцем проживання і роботи теж зберігається, як і сама посада на підприємстві.

Заключні думки

Уряд України ще думає про те, як краще організувати армію для захисту країни. У цьому напрямку ще багато чого належить удосконалювати. Важливо відновлювати репутацію самої служби і різних звань. Адже за останній час в цьому напрямку виявлено найбільше проблем. Те ж саме стосується зацікавленості молоді в тому, щоб залишатися в країні, а вже тим більше — щоб витрачати сили і здоров’я на захист.

Добавить комментарий