ЗНО у 2021 році

Багато випускників скоро зустрінуть свій останній дзвоник і будуть» боротися » за своє місце в університетах, інститутах. Грамотна підготовка і повноцінне вивчення питання необхідних балів допоможе у вступі.

Віднедавна Україна перейшла на» європейську » систему формування освітніх планів, це торкнулося і подальшого вступу. Тепер абітурієнтам необхідно пройти на певний бал ЗНО-зовнішнє незалежне оцінювання. Для цього розроблена спеціальна програма ЗНО 2021 затверджена та опрацьована Міністерством освіти.

ЗНО у 2021 році

Цікава інформація

Мета проведення подібних тестів полягає в тому, щоб визначити достовірно категорію знань майбутніх студентів, порівняти з можливістю вступу на той чи інший факультет, в залежності від вимог до спеціальності. Тестові завдання з базових предметів даються на основі повної середньої освіти, тобто матеріалу, який протягом останніх 10 років викладався в школі.

Важливо! Взяти участь у загальнонаціональній оцінці знань може кожен бажаючий випускник школи, який вже випустився і має повну загальну середню освіту або той, який отримає шкільний атестат в поточному році. Важливим є не тільки питання попередньої освіти, а й грамотної, своєчасної реєстрації в списку тестованих, згідно регламентованим нормам.

ЗНО проводиться щорічно, в основу закладені принципи педагогічного тестування, завдання і приклади щороку розробляються різні, фахівцями Українським центром тестування. Всі завдання ЗНО 2021 в Україні відповідають планам навчання в школах, ліцеях.

Важливо! Згідно з указом Міністерства освіти і науки України, завдання на тести будуть переведені для розуміння національними меншинами. Для всіх учасників формуються рівні можливості та умови, щоб максимально точно та неупереджено дати оцінку знанням абітурієнта. Також створюються технічні можливості та супровід для учасників з особливими потребами, які проходять тест.

Комплексний підхід до створення та проведення тестування дає можливість отримати кількісну оцінку рівня знань вступника.

Що здають «майбутні студенти»?

Школяр може прийти завчасно в пункт проведення тестування і» відчути «атмосферу, в»день Х». Вдома або разом з репетитором можна пройти пробний варіант тестів і оцінити глибину знань з однієї або декількох наук.

У новому році влада України розробила ряд нововведень, щоб сприяти поліпшеній програмі навчання і вступу, що в майбутньому відіб’ється на впровадженні нової освітньої реформи в країні.

Що будуть здавати?

Тепер абітурієнти можуть складати максимум 5 предметів (для яких встановлено дати ЗНО), але не більше:

  • Точні науки (Хімія, Фізика, Математика)
  • Гуманітарні напрямки (Географія, Біологія, Історія України)
  • Мови (Українська мова, Українська література, основні Іноземні, які викладають у СШ)
ЗНО у 2021 році в Україні

Звернути увагу! Одним з важливих аспектів в 2021 році вважається математика, на поглиблене вивчення якої варто зробити акцент.

Обов’язкові напрямки

За підсумками закінчення середньоосвітньої установи «майбутні студенти» повинні виконати оцінювання з 4 обов’язкових наук, на базі шкільної програми:

  1. Математика-рівень тестування залежить від характеристик викладання науки в ліцеї.
  2. Українська література або українська мова.
  3. В якості альтернативи дається Історія України (ХХ-ХХІ століття) або будь-яка Зарубіжна мова, яку вивчав раніше українець.
  4. Школяр може вибрати додатково хімію, біологію, географію або одну з мов.

Важливо! У новому році залишилося колишнім кількість необхідних офіційних паперів — 3 штуки при стандартному надходженні, і 2 сертифікати – якщо у відбіркових турах потрібно «розкрити творчий потенціал».

Тест по «рідній мові»

З нового року інспектори Міністерства прийняли рішення виділити тест з української мови в єдину оціночну статтю, за якою видається сертифікат.

Випускники можуть пройти самостійно та виконати тест ЗНО 2021 з української мови або української літератури.

Важливо! Зарахування на більшу частину популярних, затребуваних факультетів в українських ВУЗах передбачає оціночний показник по «рідній мові». Для тих, хто планує вступ по об’єктах гуманітарного характеру, повинен бути тест з мови і літератури в одному іспиті.

Нові тести

З приходом нового навчального періоду впроваджені дворівневі тести, поки вони поширюються на англійську (будь-який інший обраний) і математику.

Це означає, що підсумки ЗНО за даними тестами буде вважатися в якості здачі ДПА, тестування буде сформований у форматі, в якому цей предмет вивчався, наприклад, «стандарт», «поглиблений».

Цікаво! Дані про те, за якою системою навчається школяр, збирається автоматично, завантажується в базу даних відразу після реєстрації. У процесі підготовки до тестування в базу вносяться всі дані про профільні класи і т. д.

Оновлені сертифікати

З новою владою, змінилися і «верхівки міністерств», багато реформується, зазнала Коригувань не тільки структура проведення оцінювання, а й видані підсумкові бланки і схеми нарахування балів:

  1. За 40 опитувальниками «рідної мови» школяр зобов’язаний впоратися за 150 хвилин (у тому числі власне висловлювання).
  2. Зовнішнє незалежне тестування з не менше 67 пунктів, з української літератури та мови, впоратися з якими необхідно за 210 хвилин.
Особливості ЗНО

Нововведення та особливості

УЦО регламентує, що вагомих змін чекати не доводиться в 2021 році.

Багато «об’єкти вивчення» будуть обов’язковими до здачі, так як необхідні для вступу в установу для отримання знань, є ті, які будуть дані колишньому школяреві в якості альтернативного вибору, в залежності від напрямку надходження.

Підсумки незалежного оцінювання вважатимуться оцінкою ДПА, щоб розвантажити школярів і дати можливість якісно підготуватися.

Попередньо знадобиться пройти реєстрацію, приймальна комісія чекатиме школярів з 1 лютого по 5 березня 2021 року. Адміністрація інститутів, університетів може допомагати школярам в оформленні покроково на проходження пробного і остаточного ЗНО.

До 30 квітня 2021 року всі учасники, які пройшли реєстрацію вже можуть завантажити в цифрових файлах свої перепустки, на яких буде вказана детальна інформація про місце і час проведення тестування.

Цікаво! Для того, щоб потрапити на бюджет необхідно набрати на тестуванні не менше 125 балів. Щоб стати в майбутньому фармацевтом у відбіркових турах потрібен рейтинг ЗНО не менше 140 балів, для факультетів «Право», «адміністрування», «Міжнародні відносини» абітурієнтам буде потрібно мінімум 150 балів, здавши при цьому обов’язкові предмети в ЗНО в 2021 році. Але дане правило не працюватиме для тих учасників, хто здав конкурсний середній бал (з обов’язкових дисциплін) на 175 і вище балів.

В Україні Міністерство освіти і науки визначилося з датами проведення ЗНО на 2021 рік, вони офіційно прописані в указі №1210 від 30.09.2020 року. Розклад можна дізнатися на Офіційних порталах, всі іспити будуть здані до середини липня.

Важливо! Цікавим нововведенням поточного року стане новий «бланк В». Це оцінювання спрямоване не тільки на результат, а й на весь процес вирішення кожного завдання. Наприклад, якщо школяреві буде дана тригонометричне завдання, рішення якого буде включати кілька етапів – оцінювати будуть кожен окремо. Також залишається в тесті і «Бланк Б», в якому також є поетапне рішення прикладів.

Незважаючи на всі нововведення в ЗНО 2021 в Україні та ситуацію, яка складалася з дистанційним навчанням весь минулий рік, абітурієнтам необхідно уважно вивчити всі умови завдань, зосередитися і акуратно виконати рішення.

Виділяючи поради фахівців зі складання тестів, варто звернути увагу на завчасну і глибоку підготовку до іспитів, роботу з репетиторами і вивчення додаткової літератури.

Не завадить також звернення до прикмет, але все ж краще до науки! Комплексний підхід допоможе домогтися поставленої мети.

Добавить комментарий