Додому Світ США / Останні дослідження підтверджують, що пандемія Covid-19 почалася в Ухані

США / Останні дослідження підтверджують, що пандемія Covid-19 почалася в Ухані

за Viktoriya
0 коментар
epa08959202 Люди в захисних масках навколо торгового центру Ухань EPA / ROMAN PILIPEY, Постачальник: PAP / EPA

Два дослідження, опубліковані у вівторок у престижному науковому журналі, підтверджують, що пандемія Covid-19 почалася на ринку в Ухані, Китай, вказуючи на дуже ймовірне тваринне походження вірусу, пише в середу інформаційне агентство AFP.

Перше дослідження – це географічний аналіз, який показує, що перші випадки, виявлені в грудні 2019 року, були зосереджені навколо ринку Ухань. Другий – геномний аналіз вірусу з перших випадків, який показує, що вірус навряд чи буде широко поширений серед людей раніше листопада 2019 року.

Один із авторів цього дослідження Майкл Воробей, вірусолог з Університету Арізони, у 2021 році підписав лист із закликом серйозно розглянути гіпотезу витоку коронавірусу з лабораторії Уханя.

«Однак дані, проаналізовані з тих пір, змусили мене розвинути моє мислення до такої міри, що сьогодні я теж вважаю, що просто малоймовірно, що вірус потрапить до людей інакше, ніж через торгівлю тваринами на ринку Ухань. “, – сказав Воробей.

Крістіан Андерсен з Дослідницького інституту Скріппса, а також один із співавторів дослідження, сказав: «Чи розвінчали ми теорію лабораторних витоків? Ні. Чи можемо ми зробити це одного разу? Ні. Але я думаю, що важливо розуміти, що інші сценарії можливі. Але можливий не означає дуже ймовірний “.

Перше дослідження проаналізувало місця проживання перших 155 випадків зараження, виявлених у грудні 2019 року. Серед розглянутих випадків люди, не пов’язані безпосередньо з ринком, проживали ближче до нього, ніж люди, які там працювали або відвідували його в той час. Це вказує на те, що ці люди, ймовірно, були інфіковані через їх близькість до місця.

Дослідники також проаналізували зразки, взяті з ринку в січні 2020 року, наприклад із кліток або візків. Їхні аналізи показують, що зразки, позитивні на Sars-Cov-2, були зосереджені в південно-західній частині ринку, саме там, де продавалися живі тварини (зокрема єнотовидні собаки, лисиці тощо).

Однак жодна тварина не була ідентифікована як посередник між кажанами, носіями коронавірусу та людьми.

Друге дослідження базується на аналізі генома вірусу, яким інфіковані перші випадки. Було зроблено висновок, що дві лінії вірусу, A і B, існували до лютого 2020 року, і що обидві, ймовірно, були результатом двох окремих випадків передачі від людини.

Попередні дослідження показали, що лінія B розвинулась із лінії A.

Рухаючись далі, дослідники зазначають, що важливо розуміти, звідки походять тварини, які продаються на ринку Ухань, щоб мінімізувати майбутні ризики.

“Складається загальне враження, що немає жодної інформації, яка могла б нам щось розповісти про походження пандемії Covid-19, – прокоментував Крістіан Андерсен. – Це просто неправильно. Пандемія не вимагає відповідальної особи, але вона має бути зрозумілий нами». (PAP)

d /

epa08959202 Люди в захисних масках навколо торгового центру Ухань EPA / ROMAN PILIPEY, Постачальник: PAP / EPA

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie