Додому Світ Космічне командування США: залишки китайської ракети неконтрольовано впадуть на Землю

Космічне командування США: залишки китайської ракети неконтрольовано впадуть на Землю

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Залишки потужної китайської ракети, яка в понеділок доставила новий модуль на космічну станцію, впадуть на Землю на початку наступного тижня, повідомило Космічне командування США (SPACECOM), цитоване CNN у середу.

23-тонна ракета Long March 5B, яка транспортувала лабораторний модуль Wentian, вилетіла з острова Хайнань у Південно-Китайському морі в неділю, а наступного дня модуль прибув на китайську космічну базу. Після виконання завдання ракета почала неконтрольоване зниження до Землі і незрозуміло, куди вона приземлиться. Це вже третій випадок, коли Китай звинувачують у неправильному поводженні з космічним сміттям.

“Це металевий об’єкт вагою 20 тонн. Хоча він зруйнується, коли потрапить в атмосферу, багато шматків, деякі з них досить великі, досягнуть поверхні Землі”, – сказав професор Університету Британської Колумбії Майкл Баєрс.

Як пояснив Байерс, космічне сміття становить дуже невеликий ризик для людей, але цілком можливо, що більші частини можуть завдати шкоди, якщо вони приземляться в населених регіонах. Баєрс повідомив, що зі збільшенням кількості космічного сміття шанси на це стають більш імовірними.

«Цього ризику можна повністю уникнути, оскільки зараз існують технології та проекти місій, які можуть забезпечити контрольоване повернення (зазвичай у віддалені частини океанів) замість неконтрольованого і, отже, абсолютно випадкового повернення», — прокоментував професор Баєрс.

Космічне командування США оголосило, що простежить за траєкторією уламків китайської ракети. Виходячи з мінливих атмосферних умов, точну точку їх входження в земну атмосферу поки що визначити неможливо, але очікується, що це станеться приблизно 1 серпня.

У 2020 році ядро ​​китайської ракети вагою майже 20 тонн здійснило неконтрольоване повторне входження в атмосферу Землі, пролетівши прямо над Лос-Анджелесом і Центральним парком у Нью-Йорку, перш ніж остаточно зануритися в Атлантичний океан. (PAP)

kjm / tebe /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie