Додому Світ Однак тиранозавр – це один вид

Однак тиранозавр – це один вид

за Viktoriya
0 коментар
тиранозавр, череп; Adobe Stock

Після бурхливих дискусій вчені дійшли висновку, що тиранозавр був одним видом, а не трьома, як припускали попередні дослідження, згідно з Evolutionary Biology.

У науковому світі виникали сумніви щодо того, чи варто ділити найвідомішого хижого динозавра Тиранозавра Рекса на три види. Про це свідчить аналіз скам’янілостей, класифікованих під назвою тиранозавр. Деякі дослідники вважали, що існують такі значні відмінності у викопному матеріалі, що насправді ми маємо справу з трьома видами, а не з одним.

Останні дослідження, однак, відкидають ці сумніви. Вчені після ретельного аналізу твердо визнають, що справжній король був лише один, і тому тиранозавра не слід ділити на інші види.

«Тиранозавр рекс залишається єдиним справжнім королем серед динозаврів», — говорить співавтор Стів Брусатт з Единбурзького університету (Шотландія).

Як він додає, це правда, що скам’янілості в розпорядженні вчених відрізняються за розміром і формою, але вони не пов’язані з істотними відмінностями.

У березні цього року на сторінках того ж журналу команда вчених припустила, що тиранозавр повинен включати три види: «стандартний» тиранозавр, більш масивний вид (T. imperator) і тонкий вид (T. regina). Дослідження базувалося на аналізі кісток ніг і зубів 38 суб’єктів.

Нещодавні дослідження поставили під сумнів ці висновки, оскільки вони ґрунтуються на занадто малій кількості зразків, що ускладнює порівняння та надійний аналіз.

Дослідники також порівняли індивідуальні відмінності птахів одного виду. Птахи є нащадками динозаврів. Виявилося, що індивідуальна мінливість в межах одного виду була більшою, ніж у випадку скам’янілостей тиранозавра. За словами дослідників, немає підстав ділити тиранозавра на види. (PAP)

krx / ekr /

тиранозавр, череп; Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie