Яка буде зарплата контрактника в Україні в 2022 році?

Уряд продовжує приділяти досить багато уваги військовослужбовцям. Не стали винятком і солдати на передовій, резервісти на військових зборах. Постійно коригуються розміри оплати для тих, хто пов’язав свою професію із захистом Батьківщини.

Вносяться щорічні коригування в прожитковий мінімум і мінімальні зарплати, а вже від цих показників залежать багато інших. Зарплати контрактників України не стали винятком.

Яка буде зарплата контрактника в Україні в 2022 році

Про виплати за участь у військових зборах

Призов на військові збори дає резервістам, іншим категоріям військовослужбовців право на додаткові компенсації. Наприклад, резервісти ЗСУ можуть розраховувати на такі перерахування:

  1. Прожитковий мінімум безробітним.
  2. Середній заробіток особам з офіційною посадою.
  3. Одноразове грошове заохочення.
  4. Добові.
  5. Інші компенсації.

Грошові виплати безпосередньо пов’язані з прожитковим мінімумом, багато що вирішує і військове звання. Тому точні цифри зараз знаходяться в межах від 3500 до практично 5000 гривень. І найближчим часом всі будуть тільки підвищувати.

Гроші перераховують відразу після того, як збори закінчуються.

Спочатку йде рядовий склад, потім молодший сержантський і старшинський склад, вищий і старший сержантський, молодший офіцерський, старший офіцерський, вищий офіцерський. Згідно із загальноприйнятою схемою проходить і індексація зарплати контрактника армії України в 2022 році.

Про розміри добових

Їх виплачують за кожен день, пов’язаний зі зборами або подорожжю туди. Тут все теж визначається званням. Результат рахується у відсотках від загальної суми в 60 гривень. Тому за один місяць військовий може отримати 360-900 гривень.

У військкоматі окремо вирішують питання з компенсацією за дорогу. Увагу приділяють такому напрямку, як оклад військовослужбовців контрактників у ЗСУ в різний час служби.

Грошові заохочення одноразового характеру

Стандартний розмір одноразової грошової допомоги становить від 1600 до 3100 за рік. На цю суму можуть розраховувати всі військові, які виконали програму, не допускали порушень. Цифру ділять на 12, якщо резервіст пробув на службі менше року. Потім результат перемножують з кількістю місяців, відпрацьованих реально. Підвищення зарплати контрактника в Україні 2022 року відбувається за іншою схемою.

Зарплата

На час зборів всім військовозобов’язаним і резервістам належить виплачувати середню заробітну плату. Вона така ж, яка була б за місцем роботи до моменту призову. Виплата йде від роботодавця і включає два етапи. Спочатку йде період до зборів, потім після.

Це ще одна причина, по якій вигідно оформляти офіційні робочі відносини. Без офіційного працевлаштування сума зменшується практично в два-три рази, до мінімальних 2200 гривень.

Резервісти додатково потрапляють під дію соціальних гарантій:

  1. Неможливість звільнити їх з роботи.
  2. Державне страхування в повному обсязі.
  3. Харчування та проживання, медичне обслуговування та військова форма.

Грошову допомогу обов’язково виплачують тим, хто укладає перший контракт. Зараз вона вже сягає майже 23 тисяч гривень на одну людину, але точні суми відрізняються залежно від звання і конкретних обставин. Скорочення контрактників у 2022 році в Україні ніхто не планує.

Військові в зоні ООС

Продовжують вводити нові винагороди для тих, хто бере участь у військових діях в даний час. Підстава-створення безпечних умов для виконання бойових завдань, збереження життя і здоров’я. За це контрактникам покладаються додаткові компенсації. У більшості випадків середній розмір знаходиться в межах 5-18 тисяч гривень.

Тут теж спираються на військові звання та обов’язки громадян. Розмір компенсацій може зменшуватися при наявності невеликих порушень, але зовсім без перерахувань нікого не залишають.

Можливість скасування тарифних розрядів

Уряд приділяє увагу розробці нової системи з грошового забезпечення. Планується, що основою стане не тільки військове звання, а й вислуга років. Планується вводити додаткові надбавки компенсаційного, стимулюючого характеру за певні умови при проходженні служби.

Висунуто пропозицію повністю скасувати тарифні розряди в даному напрямку.

Виграні від таких змін гроші будуть направляти на поточне грошове забезпечення, включаючи пенсію.

Заключні думки

Матеріальне становище військовослужбовців продовжує хвилювати уряд. Тому в даному напрямку можна помітити все більше позитивних змін. Згідно з останніми даними, в бюджет вже закладають певний запас, щоб підвищити забезпечення всіх солдатів, провести індексацію деяких інших видів виплат. Матеріальне становище співробітників силових структур будуть оптимізувати. Для цього підвищать інтенсивність різних заходів соціального захисту.

Добавить комментарий