Додому Світ NASA: Астероїд Бенну схожий на басейн з кульками

NASA: Астероїд Бенну схожий на басейн з кульками

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Wikipedia / domena publiczna / NASA / Goddard / Університет Арізони

Відповідно до аналізу даних, зібраних зондом OSIRIS-REx, зовнішні частини астероїда Бенну складаються з нещільно зв’язаних частинок. Якби людина спробувала встати на поверхню, вона б без особливого опору впала на неї.

Якби зонд NASA OSIRIS-REx не запустив гальмівні двигуни заздалегідь під час відбору проб з астероїда Бенну, він би легко розвалився всередині нього. Це результат аналізів, проведених з 2020 року, коли зонд взяв зразки з поверхні астероїда.

«Якби структура Бенну була щільно упакованою, це означало б майже суцільну скелю, але ми виявили багато порожнього простору», — сказав учасник програми Кевін Уолш з Південно-Західного науково-дослідного інституту в Сан-Антоніо.

Бенну зробив вченим сюрпризи на початку місії. Замість очікуваної гладкої, схожої на пляж поверхні, на яку вказували спостереження Землі, вчені побачили численні валуни, коли зонд наблизився до астероїда. Крім того, астероїд викидав частинки в космос.

«Наші очікування щодо його поверхні були абсолютно помилковими», — сказав Данте Лауретта, дослідницький керівник місії.

Коли космічний корабель наблизився до своєї мети, щоб зібрати з неї матеріал, вчені зрозуміли, що астероїд побудований не так, як вони думали. «Ми побачили величезну стіну фрагментів, що з’являлася на місці відбору зразків», – сказав проф. Лоретт.

Це повністю контрастувало з лабораторними дослідженнями, під час яких виявилося лише кілька уламків.

Велика частина інформації про структуру Бенну отримана з аналізу матеріалу, викинутого на місці посадки, а також прискорення самого космічного корабля. «Коли ми запустили наші двигуни, щоб почати підйом, ми все ще колапсували в астероїд», — пояснив Рон Баллоуз, один із дослідників.

Серед іншого допоможе інформація про Бенну у вивченні інших астероїдів, включаючи розробку подальших космічних місій, і в роботі по захисту від астероїдів, які можуть загрожувати Землі.

Фахівці з NASA пояснюють, що об’єкт, що складається з нещільно злиплихся один з одним частинок, ймовірно, розпадеться в атмосфері та стане іншою загрозою, ніж тверде тіло.

“Я думаю, що ми тільки починаємо розуміти, що це за об’єкти, тому що вони поводяться нелогічно”, – сказав один із учених місії Патрік Мішель.

Більше інформації тут і тут. (PAP)

автор: Марек Матач

мат / екр /

Джерело: Wikipedia / domena publiczna / NASA / Goddard / Університет Арізони

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie