Додому Світ Ссавці та воші еволюціонували разом мільйони років

Ссавці та воші еволюціонували разом мільйони років

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Десятки мільйонів років тому певна воша перейшла від птаха до ссавця. Відтоді ссавці стали постійними господарями цих паразитів, повідомляють дослідники в Nature Ecology and Evolution.

Ссавці та воші були нероздільні протягом десятків мільйонів років і зазнали спільної еволюції. Перші воші, які з’явилися на волоссі ссавців, ймовірно, походять від птахів.

Обидві лінії мають певну генетичну схожість. Більш того, виявляється, що коли ми виявляємо розбіжність еволюційних гілок певних груп ссавців, ми виявляємо, що це відображено в геномі вошей. Ці паразити еволюціонували відповідно до того, як еволюціонували їхні господарі, кажуть дослідники під керівництвом Кевіна П. Джонсона з Іллінойського огляду природної історії (США).

Недавні дослідження показують, що загальний предок вошей, які харчуються ссавцями, включаючи людей, походить з Африки, де вони полювали на тварин з групи Afrotheria. Афротери – група ссавців, до якої, як вважається, входили предки слонів, даманів і носорогів. Потім паразити колонізували інші групи ссавців.

За харчовою поведінкою воші поділяються на дві групи: перша — шкіра та шкірні виділення, друга — кровосисні воші. Обидва види харчуються ссавцями, але тільки останній властивий ссавцям.

Перехід від одного типу хоста до іншого відбувається відносно рідко. Так само сталося з лемурами на Мадагаскарі і гризунами в Південній Америці. Однак, як тільки воші навчилися харчуватися ссавцями, вони могли змінити господаря з птаха на ссавця. І коли група ссавців розділилася географічно, воші також відокремилися та еволюціонували разом з ними.

Вчені вважають, що воші вже могли паразитувати на динозаврах приблизно 90-100 мільйонів років тому.

Детальніше: (PAP)

krx / zan /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie