Додому Світ Бездомні коти: ідея боротьби зі зростанням популяції

Бездомні коти: ідея боротьби зі зростанням популяції

за Viktoriya
0 коментар
Бездомні коти: ідея боротьби зі зростанням популяції

Понад 12 років дослідження вуличних (вільноживучих) кішок показує, як ефективно контролювати їх популяцію. Найголовніше – це кастрація і… спілкування з міськими няньками для безпритульних тварин.

Зростання кількості котів, що живуть на волі, є глобальною проблемою. Дослідження показують, що бродячі коти є одними з найбільш інвазивних видів у світі. Проте, хоча вони й знищують місцеву природу, поширюють небезпечні для людини хвороби, погіршують санітарні умови та самі страждають від поганого добробуту, більшість людей не бажають контролювати свою популяцію. Можливо тому, що домашні коти також є улюбленими тваринами-компаньйонами багатьох, – пишуть автори публікації, яка з’явилася в журналі “PNAS” (

В даний час найбільш популярним і рекомендованим методом контролю популяції вуличних котів є TNR (Trap-Neuter-Return). Вільноживучих мух відловлюють у спеціальні пастки, каструють, а потім відпускають туди ж, де вони були раніше відловлені.

проф. Еял Клемент і доктор Ідіт Гюнтер зі Школи ветеринарної медицини Єврейського університету в Єрусалимі протягом 12 років проводили масштабні дослідження, щоб перевірити вплив різних методів контролю популяції котів. «Хоча протокол TNR був запроваджений у різних частинах світу, ми все ще маємо суперечливі докази його ефективності щодо зменшення кількості бездомних котів, покращення їхнього добробуту та зменшення спричинених ними проблем», — каже професор. Климент.

Дослідження було зосереджено на одному ізраїльському місті (Рішон-ле-Ціон), де протягом трьох 4-річних періодів тестувалися різні підходи до проблеми бездомних котів. У перший період не було впроваджено загальнопопуляційне втручання, у другий дослідники організували інтенсивну програму кастрації кішок, але лише для однієї половини міста (інша половина була контрольною групою), у третій кастрували кішок. по всьому місту.

Виявилося, що кастрація кішок у половині міських зон аж ніяк не зменшила популяцію цих тварин. Навпаки: кількість кішок, які живуть на вулиці, після 4 років експерименту зросла. Вчені пояснюють цю несподівану знахідку тим фактом, що некастровані коти могли вільно мігрувати в райони програми стерилізації.

Єдине помітне зниження чисельності безпритульних котів вдалося досягти за допомогою третього з перерахованих методів. Однак для того, щоб це дало реальний ефект, рівень кастрації у котів повинен підтримуватися на постійному рівні принаймні 70%. Завдяки цьому популяція тварин зменшується приблизно на 7%. щорічно. На жаль, через деякий час він знову починає вростати; з’являється все більше нових кошенят.

На думку авторів публікації, швидше за все, це пов’язано з тим, що виживаність кошенят підвищується через відсутність конкуренції з боку кастрованих, а отже, менш агресивних дорослих котів. «Некастровані коти набагато більш територіальні, ніж кастровані», — пояснює проф. Климент. «Отже, коли вони мігрують у райони з великою кількістю кастрованих особин, вони стають домінуючими, що призводить до появи молодих».

Ізраїльські вчені дійшли висновку, що ідеальним варіантом, який дозволив би фактично та довгостроково скоротити популяцію бродячих котів, була б кастрація принаймні 70% популяції. популяції цих тварин. Щоб уникнути повторного зростання популяції, автори пропонують одночасно з процедурою TNR проводити кампанії з контролю харчових ресурсів для бездомних котів. «Цього можна досягти, облаштувавши постійні пункти годування тварин у строго визначених місцях і заборонивши годувати їх в інших громадських місцях», – пояснює Клемент. «Це не тільки покращило б добробут котів, які мали б краще здоров’я, якби їм давали правильну дієту, але й сприяло б реалізації політики стерилізації шляхом відлову тварин, які самі приходять до місць годування».

Катажина Чехович

шапка / зан /

Лодзь, 7 квітня 2012 р. Притулок для тварин у Лодзі. (gm / soa) PAP / Grzegorz Michałowski

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie