Додому Світ Європейські агенції охорони здоров’я рекомендують другу бустерну дозу вакцини від Covid-19 людям віком від 60 до 79 років

Європейські агенції охорони здоров’я рекомендують другу бустерну дозу вакцини від Covid-19 людям віком від 60 до 79 років

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) і Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендували в понеділок розглянути питання про другу бустерну дозу вакцини проти Covid-19 людям віком від 60 до 79 років і людям із захворюваннями, які піддають їх високому ризику важких захворювань. захворювання .

У квітні 2022 року обидва агентства рекомендували розглянути можливість введення другої бустерної дози для осіб старше 80 років. Однак приблизно в цей час агентства відзначили, що може знадобитися розглянути повторну бустерну дозу для людей віком від 60 до 79 років і сприйнятливих людей будь-якого віку, якщо інфекція повториться.

«Оскільки в Європі зараз спостерігається нова хвиля, коли кількість госпіталізацій до лікарень та відділень інтенсивної терапії зростає, дуже важливо, щоб органи охорони здоров’я зараз розглядали людей віком від 60 до 79 років, а також уразливих людей будь-якого віку. для другої бустерної дози, і її можна вводити щонайменше через чотири місяці після попередньої бустерної дози, приділяючи особливу увагу тим, хто отримав попередню бустерну дозу більше 6 місяців тому, повідомляє ECDC.

«З настанням літнього періоду кількість випадків захворювання та госпіталізації знову зростає, тому я закликаю всіх зробити щеплення якомога швидше, включаючи бустерну дозу. Не можна втрачати час. Я закликаю держави-члени негайно запровадити другу бустерну дозу для всіх вікових груп. старше 60 років, і для всіх уразливих людей, і я закликаю всіх зробити щеплення. Таким чином ми захищаємо себе, своїх близьких і наші вразливі верстви населення”, – сказала Стелла Кіріакідес, єврокомісар з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів, цитована ECDC.

«Наразі ми спостерігаємо зростання кількості повідомлень про випадки Covid-19 і зростаючу тенденцію до госпіталізації та інтенсивної терапії в кількох країнах, головним чином через підваріант BA 5 варіанту Omicron», — сказала доктор Андреа Аммон, директор ECDC.

«Це сигналізує про початок нової широкомасштабної хвилі Covid-19 по всьому Європейському Союзу. Є ще надто багато людей, які піддаються ризику тяжкого зараження Covid-19, і нам потрібно захистити їх якомога швидше. Нам потрібно нагадати людям про важливість щеплення від першої дози до другої ревакцинації. Треба почати сьогодні”, – додав він.

«Ми очікуємо, що дорослі віком від 60 років і чутливі з медичної точки зору групи потребуватимуть другу бустерну дозу. Це групи найбільшого ризику розвитку важких захворювань, і введення цим групам другої бустерної дози дозволить уникнути значної кількості госпіталізацій і смертей від Covid-19. Усвідомлюю, що досягнення цієї мети потребує значних зусиль з боку органів охорони здоров’я та суспільства в цілому. Але зараз, з початком нової хвилі, настав час докласти додаткових зусиль. У нас є кілька безпечних і ефективних вакцин, і кожна інфекція Covid-19, яку ми зараз запобігаємо, є потенційним порятунком, – сказав Аммон.

ECDC заявив, що наразі немає переконливих доказів на підтримку другої бустерної дози людям віком до 60 років, які не мають підвищеного ризику важкого захворювання. Також немає жодних чітких доказів на підтримку введення другої бустерної дози медичним працівникам або людям, які працюють у будинках престарілих.

ECDC та EMA закликали органи охорони здоров’я в ЄС запланувати додаткові осінньо-зимові бустерні дози для тих, хто має найвищий ризик важкого захворювання, «можливо, поєднуючи вакцинацію від Covid-19 із вакцинацією проти грипу».

З Брюсселя, Łukasz Osiński (PAP)

луо / тебе /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie