Додому Світ Відомо, чому Юпітер не має пишних кілець

Відомо, чому Юпітер не має пишних кілець

за Viktoriya
0 коментар
джерело: Adobe Stock

Більший за Сатурн, Юпітер теоретично повинен мати ще більш ефектні кільця. Однак його величезні супутники не дозволяють цього зробити.

Якби Юпітер — більший за Сатурн і ближчий до Землі — створював кільця таким же чином, вони були б справжнім видовищем для любителів астрономії — вони були б більшими та навіть складнішими.

«Мене довго цікавило, чому на Юпітері немає дивовижних кілець, які б затьмарили Сатурн», — каже Стівен Кейн з Каліфорнійського університету в Ріверсайді. «Якби вони були у Юпітера, вони б здалися нам ще яскравішими, тому що ця планета набагато ближча до нас, ніж Сатурн».

Щоб знайти причини, чому найбільша планета Сонячної системи не має чудових кілець, дослідник і його команда провели комп’ютерне моделювання, яке охопило орбіти самого Юпітера, його супутників і процеси, необхідні для формування цих кілець. Свої висновки вчені описали в журналі Planetary Science (

Вони пояснюють, що кільця Сатурна складаються переважно з льоду, деякі з яких можуть походити від комет (також складаються переважно з льоду). Коли супутники планети досить великі, їх гравітація часто відкидає лід з планети або змінює її орбіту так, що врешті-решт вона стикається з самими супутниками.

«Ми виявили, що галілеєві супутники Юпітера, які є одними з найбільших у Сонячній системі, дуже швидко зруйнують будь-які великі кільця, які можуть утворитися», — пояснює проф. Кейн.

«Як наслідок, Юпітер навряд чи матиме великі кільця в будь-який час свого минулого», — додає він.

Юпітер має маленькі кільця, як і інші газові гіганти – Нептун і Уран. Однак кільця Нептуна і Юпітера настільки слабкі, що без сучасних інструментів їх важко навіть побачити. Його можна побачити навколо Юпітера, наприклад, на зображенні, надісланому телескопом Джеймса Вебба.

«Ми не знали про існування цих ефемерних кілець до того, як зонд «Вояджер» пролетів повз Юпітер», – нагадує проф. Кейн.

Тим часом Уран має менші кільця, ніж Сатурн, але їх матеріал щільніше упакований.

Тепер вчені хочуть перевірити за допомогою моделювання, як довго ця планета мала кільця. І у нього є одна особливість – деякі астрономи кажуть, що його перекинули в результаті зіткнення з іншим космічним тілом. Кільця могли бути залишками того зіткнення.

Окрім незаперечних естетичних вражень, кільця надають астрономам доступ до цінної інформації про планету, навколо якої вони обертаються. Вони можуть розповісти вам багато про зіткнення з місяцями та кометами, які відбувалися в минулому.

Форма і розмір кілець, їх склад також можуть розкрити таємниці подій, які призвели до їх утворення. «Для нас, астрономів, вони як плями крові на місці злочину. Коли ми дивимося на кільця газових гігантів, вони доводять, що сталося щось катастрофічне, що залишило весь цей матеріал», – пояснює проф. Кейн. (PAP)

Марек Матач

мат / зан /

джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie