Додому Світ Бактерії, що живуть в озерах "вони люблять" пластик

Бактерії, що живуть в озерах "вони люблять" пластик

за Viktoriya
0 коментар
Фото Фотолія

Дослідження 29 скандинавських озер показало, що деякі бактерії, що живуть у них, розмножуються швидше на пластикових відходах, ніж на природних речовинах. Однак це не може виправдати забруднення навколишнього середовища, підкреслюють дослідники.

Команда з Кембриджського університету повідомляє, що природа, можливо, знайшла спосіб позбутися пластикового сміття. Після вивчення 29 озер у Скандинавії дослідники виявили, що деякі бактерії, які живуть у них, люблять жити на такому смітті, як пластикові пакети, використовуючи вуглець, який вони містять.

У своїх експериментах дослідники змочували пластикові сітки з магазинів у воді, поки не виділилися вуглецеві речовини. Потім вони наповнили скляні ємності водою з кожного озера, потім додали в них невелику кількість води з речовинами, отриманими з пластику. Потім перевірили, як це впливає на ріст бактерій.

Як виявилося, деякі мікроби не тільки справляються з пластиком, але і чудово на ньому почуваються.

Коли пластик збільшив рівень вуглецю у воді лише на 4%, розмноження бактерій прискорилося вдвічі. Це свідчить про те, що цим штамам легше отримувати вуглець, наприклад, із пластикових пакетів, ніж із гниючого листя та інших органічних речовин.

За словами дослідників, збагачення забруднених резервуарів певними бактеріями може допомогти видалити з них пластик.

«Це трохи схоже на пластикове сміття, яке розпалює апетит бактерій. Спочатку вони використовують матеріали, тому що їм легше їх розщеплювати, а потім мають справу з важчою для використання їжею – природною речовиною, присутньою в озері», – пояснює доктор Ендрю Таненцап, автор публікації в Nature Communications.

«Це означає, що забруднення пластиком стимулює всю харчову мережу в озерах, тому що більше бактерій означає більше їжі для більших організмів, таких як качки та риби», – підкреслює експерт.

Масштаби розкладання пластику залежали від різноманітності мікроорганізмів, присутніх в озері.

Бактерії сильніше розкладали пластик, коли в озері було менше органіки.

Досліджуючи озера за цими параметрами, можна виділити ті, які найбільше потребують лікування.

Дослідники підкреслюють, що результати не означають, що пластиком можна забруднювати воду. Деякі компоненти пластику є токсичними, і водночас як нетипове джерело їжі для бактерій, вони можуть порушити біологічну залежність озера. «Наше дослідження показує, що коли торгові мережі потрапляють в озера чи річки, вони можуть мати драматичний і несподіваний вплив на всю екосистему. Ми сподіваємося, що наші результати спонукають людей приділяти ще більше уваги тому, щоб позбутися пластикового сміття», — говорить провідний автор дослідження.

Розкладання пластику вимагає часу. «На жаль, пластик ще десятиліттями забруднюватиме навколишнє середовище. Хороша новина полягає в тому, що завдяки нашому дослідженню можна ідентифікувати мікроби, які можна використовувати для розщеплення пластикового сміття та кращого подолання забруднення», — каже один із учених, проф. Девід Олдрідж. (PAP)

Марек Матач

мат / зан /

Фото Фотолія

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie