Додому Світ Нейропептид, відповідальний за створення позитивних або негативних спогадів

Нейропептид, відповідальний за створення позитивних або негативних спогадів

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Вчені виявили в мозку нейромедіатор, який визначає, чи буде спогад асоціюватися з позитивними чи негативними емоціями. Їхнє дослідження було опубліковано в журналі Nature.

«Це відкриття допоможе нам краще зрозуміти, чому деякі люди більше зосереджуються на негативних емоціях, які супроводжують депресію, тривожні розлади та посттравматичний стресовий розлад», — пишуть дослідники з Інституту Солка в Сан-Дієго.

Як для людей, так і для тварин навчання уникати певних переживань або шукати їх означає асоціювати їх із позитивними чи негативними почуттями. У 2016 році дослідники виявили, що базолатеральна мигдалина бере участь у визначенні значення досвіду навчання у мишей. Одна група нейронів у цій області мозку була активована за позитивним значенням, а інша – за негативним. Однак незрозуміло, що визначило надане значення.

В даний час нейробіологи зосередилися на ролі нейромедіатора під назвою нейротензин. Миші, у яких був видалений ген, що кодує цей нейропептид, не змогли призначити позитивне значення і не змогли навчитися асоціювати певний звук із позитивним досвідом. Однак відсутність нейротензину не завадила створенню негативних смислів.

«Це свідчить про те, що заводське налаштування мозку полягає в тому, щоб активувати нейрони, пов’язані з негативними значеннями, такими як страх. Лише вивільнення нейротензину активує нейрони, пов’язані з позитивним значенням», – зазначає доктор Кей Тай, автор аналізу.

Під час подальших експериментів дослідники показали, що високий рівень нейротензину сприяє навчанню через винагороду та послаблює приписування негативного значення.

«Відкриття здатності маніпулювати рівнями нейротензину у людей може призвести до розробки нових методів лікування тривожних розладів або посттравматичного стресового розладу», — коментують автори.

Джерело: DOI: 10.1038 / s41586-022-04964-y (PAP)

ковдра / екр /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie