Додому Світ NASA опублікувало нові знімки космічного телескопа Джеймса Вебба

NASA опублікувало нові знімки космічного телескопа Джеймса Вебба

за Viktoriya
0 коментар
Фрагмент туманності Кіля, сфотографований в інфрачервоному діапазоні космічним телескопом Джеймса Вебба. Авторство зображення: NASA, ESA, CSA, STScI.

Найглибше інфрачервоне зображення Всесвіту, спектр атмосфери екстрасонячної планети, дві туманності та група галактик – це об’єкти, які у вівторок показало NASA на наступних знімках космічного телескопа Джеймса Вебба.

У понеділок перше зображення з космічного телескопа Джеймса Вебба продемонстрував президент США Джо Байден разом з NASA. Через кілька годин розпочався захід, організований Агентством, під час якого були представлені додаткові фотографії та наукові дані, а також пояснення та коментарі вчених.

Список об’єктів, показаних NASA, включає п’ять елементів: туманність Кіль (NGC 3372), екзопланету WASP-96 b, туманність Південне кільце (NGC 3132, також відома як The Eight Broken), групу галактик Квінтет Стефана, скупчення галактик SMACS 0723 із гравітаційними лінзування.

Фотографія, представлена ​​в понеділок, є картиною під назвою «Перше глибоке поле Вебба». Це найглибше інфрачервоне зображення космосу, яке здобуло людство. На ньому показано скупчення галактик SMACS 0723 на відстані 4,5 мільярдів світлових років від нас. Скупчення діє як гравітаційна лінза, спотворюючи та збільшуючи зображення галактик далеко позаду нього. На фото можна побачити м. ін галактика, світло з якої летіло до нас 13,1 млрд років.

Показане зображення було створено на основі спостережень із загальним часом експозиції 12,5 години. З точки зору інфрачервоних хвиль, було досягнуто глибин, що перевищують глибокі поля Хаббла, з експозицією, що тривала кілька тижнів, що демонструє можливості телескопа Джеймса Вебба.

Другий об’єкт – позасонячна планета (екзопланета) WASP-96 b. У цьому випадку був продемонстрований спектр. Вчені спостерігали транзит (проходження) екзопланети перед її зіркою і використали цю можливість, щоб вибрати спектр атмосфери планети. У спектрі можна побачити, серед ін ознаки водяної пари в атмосфері WASP-96 b і таким чином можна буде визначити, скільки її там є. Ми знаходимося на відстані 1150 світлових років від цієї екзопланети.

Третя фотографія стосується завершального етапу життя зірки. Показує планетарну туманність, відому як туманність Південне кільце (NGC 3132 або Eight Shattered). Завдяки телескопу Джеймса Вебба вчені зможуть більш детально вивчати планетарні туманності.

Ще один об’єкт – Квінтет Стефана, компактна група галактик на відстані 290 мільйонів світлових років. Назва передбачає наявність п’яти галактик, але насправді лише чотири з них знаходяться близько одна до одної (290 мільйонів світлових років від нас), а п’ята лише візуально знаходиться поруч на небі (40 мільйонів світлових років від нас). На новому зображенні детально показано, як взаємодія між галактиками стимулює зореутворення одна одної та як галактики порушуються.

На п’ятому представленому зображенні зображено ландшафт області зореутворення NGC 3324 у туманності Кіля. На фото показано, серед ін багато зірок, які ми не могли побачити раніше. Це також показує здатність телескопа бачити інфрачервоне випромінювання через пил, який закриває огляд у видимому діапазоні.

Космічний телескоп Джеймса Вебба запустили 25 грудня 2021 року. Він має дзеркало діаметром 6,5 метрів і призначений для спостережень в інфрачервоному діапазоні. Проект виконується NASA у співпраці з космічними агентствами ESA і CSA. Вчені покладають великі надії на цей телескоп і розраховують на новаторські відкриття про найвіддаленіші кінці Всесвіту, формування та еволюцію галактик і більш детальне розуміння позасонячних планет. (PAP)

cza / ekr /

Фрагмент туманності Кіля, сфотографований в інфрачервоному діапазоні космічним телескопом Джеймса Вебба. Авторство зображення: NASA, ESA, CSA, STScI.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie