Додому Світ Вікінги високого статусу носили хутра бобра

Вікінги високого статусу носили хутра бобра

за Viktoriya
0 коментар
Волін, 08.02.2019. Міжнародний фестиваль слов'ян і вікінгів. Фото PAP / Марчін Білецький

Датські вікінги високого соціального статусу були одягнені в хутра бобра, повідомляють вчені в журналі Public Library of Sciences ONE.

У ранньосередньовічній Данії хутро бобра було ознакою престижу, кажуть вчені з групи під керівництвом Луїзи Ерстед Брандт з Копенгагенського університету.

Письмові джерела згадують, що хутро було важливим надбанням у Данії в епоху вікінгів (бл. 800-1050). На жаль, хутра рідко зберігаються до нашого часу на археологічних пам’ятках, тому прямих доказів цьому мало.

Раніше мікроскопічне дослідження залишків хутра не завжди давало достовірні висновки.

У цьому останньому дослідженні Брандт і її команда проаналізували залишки шкур тварин із шести поховань людей високого соціального статусу. Могили датуються 10 століттям. Хоча ДНК не збереглася в результаті обробки шкіри, були ідентифіковані певні білки.

Виявилося, що артефакти, пов’язані з побутом, поміщені в гробниці, наприклад, шкіряні аксесуари, були зроблені зі шкір домашніх тварин, а одяг – зі шкір диких тварин, зокрема ласок, білок і бобрів.

Дослідження показують, що хутро в епоху вікінгів було ознакою багатства та престижу. Слід пам’ятати, що бобри не є тваринами Данії, тому їх хутра були імпортовані.

«В епоху вікінгів носіння екзотичного хутра майже напевно було ознакою багатства та соціального статусу, як сьогодні носять наймодніший одяг», — підсумовують автори.

Детальніше: (PAP)

krx / ekr /

Волін, 08.02.2019. Міжнародний фестиваль слов'ян і вікінгів. Фото PAP / Марчін Білецький

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie