Додому Світ Вчені: Потрібні термінові дії, щоб зупинити масове вимирання видів

Вчені: Потрібні термінові дії, щоб зупинити масове вимирання видів

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Fotolia

Глобальне дослідження біорізноманіття показало, що більше видів знаходяться під загрозою зникнення, ніж вважалося раніше. Основні причини – зміна клімату, забруднення, експлуатація суші та моря, пише Frontiers in Ecology and the Environment.

Міжнародна група експертів попереджає: «втрата біорізноманіття є однією з найбільших світових проблем, можливо, більшою, ніж зміна клімату». Як вони пояснюють, потеплінням можна керувати шляхом зменшення викидів парникових газів, тоді як одного разу втрачений вид загине назавжди.

Автори публікації, яка опублікована в журналі Frontiers in Ecology and the Environment, проаналізували дані, отримані від тисяч експертів з біорізноманіття з різних куточків світу. Метою було заповнити прогалини в знаннях про сучасний стан природи та розвіяти якомога більше сумнівів.

На жаль, більшість експертів погоджуються, що глобальна втрата біорізноманіття, ймовірно, зменшить користь, яку люди отримують від природи. Це пояснюється тим, що під загрозою зникнення перебуває більше видів, ніж передбачалося раніше.

За підрахунками, з 1500 р. 30 проц. види перебували під загрозою зникнення або вимерли. Якщо поточні тенденції збережуться, то до 2100 року цей відсоток зросте до 37%. За допомогою ефективних заходів захисту цю кількість можна знизити до 25%.

Дослідники називають основні причини біди. Вони згадують глобальне потепління, забруднення та експлуатацію суші та морів.

«Втрата біорізноманіття відбувається в багатьох різних місцях, і в нашому розумінні ситуації все ще є прогалини. Наша співпраця може допомогти нам досягти консенсусу щодо того, як діяти, щоб захистити біорізноманіття», – говорить проф. Йоганнес Кнопс з Сіаньського університету Цзяотун-Ліверпуля.

Дослідники підкреслюють важливість участі в проекті вчених з різних середовищ, включаючи південну півкулю, що дозволило отримати більш широкий погляд на проблему.

Автори дослідження також перелічують основні стратегії виправлення – в т.ч. збереження землі. «(…) Збереження земель — це розширення охоронних територій для збільшення біорізноманіття, збереження інтенсивного землеробства в інших місцях», — пояснює проф. Кнопки.

За словами фахівця, створення заповідних територій було основною діяльністю з охорони природи, яка використовувалася досі і була запроваджена переважно жителями Північної Америки та Європи. Натомість жителі Африки, Південної Америки та Китаю, як зазначає експерт, більший акцент роблять на співіснуванні територій різної природи.

Дослідники сподіваються, що їхні висновки також спонукають інших експертів до наполегливої ​​роботи та допоможуть зрозуміти біорізноманіття з різних точок зору.

Вони також нагадують нам, що жодна істота не живе ізольовано від інших. «Кожен вид має свій власний харчовий ланцюг і повинен взаємодіяти з іншими видами в екосистемі. Кожен з них теж важливий. Ось чому ми повинні турбуватися про втрату біорізноманіття», – підкреслює проф. Кнопки.

Більше інформації: (PAP)

Марек Матач

мат / екр /

Джерело: Fotolia

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie