Додому Світ Завдяки бджолам запаси корму більш стабільні

Завдяки бджолам запаси корму більш стабільні

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Fotolia

Догляд за комахами-запилювачами, такими як бджоли, приносить подвійну користь, відзначають дослідники. Це дозволяє підвищити врожайність, стабілізувати продовольчі запаси, в тому числі пом’якшити продовольчу кризу.

Дослідники з Університету Редінга проаналізували 200 досліджень впливу бджіл та інших комах-запилювачів на стабільність врожаю.

По-перше, вони виявили 32 відсотки. зменшення коливань врожаю з місць, які відвідують такі комахи, порівняно з культурами, де такі комахи не працюють. Це вказує на те, що вони можуть пом’якшити проблеми з поставками та нестабільність ринкових цін.

«Наші результати свідчать про те, що поведінка запилювачів має подвійну користь у зменшенні коливань запасів їжі, а також у збільшенні врожайності», — говорить Джейк Бішоп, автор статті, опублікованої в Ecology Letters. – Стабільне та передбачуване виробництво поживної їжі є необхідністю для фермерів і глобальної продовольчої безпеки. Зараз ми спостерігаємо, як нестабільність і збої в системі продовольчого забезпечення можуть призвести до різкого зростання цін», – підкреслює дослідник.

Комахи-запилювачі особливо важливі для плодових і овочевих культур. У своєму аналізі вчені зосередилися насамперед на трьох рослинах, важливих у світовому масштабі – квасолі, ріпаку та яблуках.

Вони перевіряли вплив комах на окремі рослини, поля та великі площі.

Вони побачили стабілізуючий ефект комах на кожній шкалі. Дослідники підозрюють, що комахи дозволяють рослинам досягти максимальної продуктивності, яка також визначається іншими факторами, такими як мінерали ґрунту та доступ до води.

Тож комахи можуть допомогти в таких ситуаціях, як нинішня криза, спричинена високими цінами на нафту та війною в Україні, кажуть науковці. Ця країна, наприклад, експортує 10 відсотків. світових запасів пшениці та є найбільшим експортером соняшникової олії.

Публікація супроводжує британський урядовий Тиждень потреб бджіл (18-24 липня) – ініціативу, спрямовану на поширення знань про комах-запилювачів (

Більше інформації:

(PAP)

автор: Марек Матач

мат / екр /

Джерело: Fotolia

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie