Додому Світ Наука: чи будуть витрачені 16 років досліджень хвороби Альцгеймера?

Наука: чи будуть витрачені 16 років досліджень хвороби Альцгеймера?

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Fotolia

Згідно з дослідженням Science, існують підозри у фальсифікації результатів, на яких базуються багато важливих досліджень хвороби Альцгеймера. Основні припущення про генез захворювання були поставлені під сумнів.

Відповідно до статті Чарльза Піллера в престижному науковому журналі Science, шестимісячне розслідування журналу вказує на те, що ключові висновки, на яких базуються багаторічні дослідження хвороби Альцгеймера, могли бути сфальсифікованими.

Як описує Піллер, історія підозрюваних аномалій почалася минулого року, коли до відомого дослідника нервової системи людини та хвороби Альцгеймера Метью Шрага з Університету Вандербільта звернувся адвокат, який займався справою про препарат Simufilam від Cassava Sciences.

Очікувалося, що препарат покращить пізнання, частково шляхом відновлення білка, який пригнічує накопичення бета-амілоїду в мозку. Бета-амілоїд, у свою чергу, є білком, відкладення якого в мозку, як вважалося протягом багатьох років, призводить до хвороби Альцгеймера.

Клієнтами адвоката були ще два відомих невролога, які стверджували, що деякі дослідження, пов’язані з препаратом, були «сфальсифікованими», як зазначено в петиції до FDA. проф. Шраг раніше критикував інший схвалений препарат (Aduhelm), який мав би впливати на бета-амілоїд, і деякі його дослідження також суперечили заявам Cassava Sciences.

Дослідник проаналізував численні дослідження, пов’язані з дією препарату, і знайшов багато фотографій, що демонструють результати дослідження, які, на його думку, були підроблені. Фотографії показують в основному результати аналізу білка, створюючи специфічні смуги, які несуть цінну для біологів інформацію.

Деякі ілюстрації – як припускає автор тексту в Science – виглядають так, ніби вони зібрані з частин різних фотографій з різних експериментів.

Компанія заперечує твердження про можливі аномалії, але аналіз дослідника виявив подібну проблему в, мабуть, найважливішому дослідженні хвороби Альцгеймера, проведеному в цьому столітті (2006) і в численних пов’язаних дослідженнях.

У згаданому вище дослідженні, яке є дуже важливим з точки зору нині визнаних знань, Сільвен Лесне з Університету Міннесоти рішуче підтвердив гіпотезу про те, що хвороба спричинена згаданими вище бета-амілоїдними відкладеннями, які утворюються в мозку. .

Як пише Піллер, отримані результати могли б, однак, бути «ретельно очищеним міражем», хоча проф. Шраг уникає терміну «підробка» і, як він зазначає, не стверджує, що довів правопорушення.

Розслідування журналу Science підтверджує серйозні побоювання. Експерти-учасники в області аналізу зображень і дослідження хвороби Альцгеймера погодилися з висновками проф. Шраг.

«Результати, отримані в результаті експериментів, могли не відповідати бажаним результатам, і дані, можливо, були змінені, щоб краще відповідати гіпотезі», — сказала асоційований молекулярний біолог і експерт з криміналістичного аналізу зображень Елізабет Бік.

Серед інших сумніви стосуються сотні ілюстрацій, з них – понад 70 опублікованих у виданнях проф. Lesné. Сам Лесне не відповів на запити про коментарі, а університет заявив, що розслідує це питання.

Тим часом сотні клінічних випробувань, заснованих на теорії бета-амілоїду, дали мізерні результати – FDA схвалила лише слабодіючий препарат Aduhelm.

Однак дослідження, засновані на головній важливості бета-амілоїду, домінують у роботі з розуміння та лікування захворювання. Роботи, з якими пов’язані ці звинувачення, цитувалися в тисячах публікацій, таким чином справляючи величезний вплив на всю галузь.

Тільки в цьому фінансовому році Національний інститут охорони здоров’я США витратив на це 1,6 мільярда доларів. – наголошує Піллер. Багато фармацевтичних компаній також витратили мільйони доларів на власні дослідження.

У той же час вчені, які розглядають інші напрямки дослідження, такі як вплив запалення та розладів імунної системи на розвиток хвороби Альцгеймера, скаржаться, що їх ігнорують.

Однак дослідники, які критикують підозрілі результати, не відкидають теорію про основну важливість бета-амілоїду, але підкреслюють, що необхідно зупинитися і задуматися. Як зазначає Чарльз Піллер, поточні 3 фази клінічних випробувань трьох препаратів, заснованих на тезі про важливість бета-амілоїду, розкажуть багато.

Детальніше – у публікації джерела ((ПАП)

Марек Матач

мат / екр / зан /

Джерело: Fotolia

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie