Додому Світ Чим більший стрибок температури, тим більше вимирання

Чим більший стрибок температури, тим більше вимирання

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Fotolia

Існує тісний зв’язок між масштабом вимирання організмів і глобальною зміною температури, повідомляють дослідники в журналі Biogeosciences.

Протягом усього феерозою, еону, який тривав останні 539 мільйонів років і охоплював палеозойську, мезозойську та кайнозойську ери, відбувалися глобальні вимирання організмів. Вони були викликані різкими змінами клімату, виверженням вулканів або впливом небесних тіл на Землю.

З розрахунків проф. Куніо Кайхо з Університету Тохоку в Сендаї, Японія, показує, що вимирання морських безхребетних і наземних чотириногих відповідає коливанням температури поверхні – незалежно від того, чи це потепління, чи похолодання.

«Це відкриття доводить, що чим сильніша зміна клімату, тим ширшим стає вимирання», — описує Кайхо.

Як зазначає Кайхо, аномалії температури поверхні впливають на всі п’ять великих вимирань Землі.

В історії Землі є п’ять великих вимирань, включаючи найбільше, Пермське вимирання близько 250 мільйонів років тому. Нинішню кліматичну катастрофу та стрімке скорочення біорізноманіття іноді називають шостим глобальним вимиранням.

Детальніше – у вихідному матеріалі (www.tohoku.ac.jp/en/press/bigger_temperature_change_larger_extinction_event.html) (PAP)

krx / zan /

Джерело: Fotolia

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie