Додому Новини Військовий збір у 2022 році в Україні

Військовий збір у 2022 році в Україні

за Viktoriya
0 коментар
Військовий збір у 2022 році в Україні

Оподаткування, яке розроблено, щоб населення країни могло підтримати армію вводилося, як тимчасове. Це свого роду доповнення до податку на дохід фізичних осіб.щоб переконатися, що «стягнуті» Фінанси йдуть на благо розвитку армії України, необхідно розглянути військовий збір в 2022 році в Україні, його зміст, об’єкти оподаткування, звіти і штрафи за їх невиконання.

Військовий збір у 2022 році в Україні

Прийнятий Податковий збір, введений для підтримки матеріального добробуту Збройних сил України, був призначений у 2014 році. Ставка в 1,5% нараховувалася на кінцеву суму отриманої заробітної плати фізичних осіб.

Надходження військового збору у 2021 році

Всі гроші з нарахувань спочатку надходять в казну держави і після розподіляються міністрами і депутатами в питаннях «гострої необхідності». Всі відомості відкриті, тому можна з легкістю вивчити повні суми надходження військового податку за останній рік: (за оперативними даними Держказначейства):

 • 01.02.2021 г 1762,0;
 • 01.03.2021 р 3879,5;
 • 01.04.2021 р 6084,1;
 • 05.05.2021 р 8444,8;
 • 01.06.2021 г10583, 6;
 • 02.07.2021 г13216, 8;
 • 01.08.2021 г15649, 0;
 • 01.09.2021 г17926, 8;
 • 04.10.2021 г20392, 6;
 • 01.11.2021 г22749, 2;
 • 04.11.2021 г22923,4.

Хто платить військовий збір у 2021 році?

Особами, які потрапляють під оподаткування, є фізичні особи:

 • Резиденти-економічні агенти, які мають центр свого економічного інтересу на економічній nериторії України.
 • Нерезиденти-економічні агенти, які мають центр свого економічного інтересу за межами економічної території України.

І ті, і інші, незалежно від місця отримання доходу, перебуваючи на території незалежної України, зобов’язані сплатити на дохід фізичних осіб.роботодавець же, в свою чергу, зобов’язаний видавати працівникам заробітну плату, з вирахуванням податків.

Кошти, утримані з працівника в якості податків і зборів, він в повному обсязі повинен передати державі. У деяких випадках, фізична особа самостійно оплачує податок, шляхом подання Податкової декларації. Відбувається це в тих випадках, коли дохід отриманий за кордоном або інших випадках, що не суперечать законодавству України.

Військовий податок є стандартним пунктом оподаткування, але, тим не менш, є указ Президента, згідно з яким регламентовані групи осіб, які звільняються від цієї податкової повинності. Оплачуючи податки, потрібно моніторити законодавчі оновлення, щоб бути впевненим у тому, хто не платить військовий збір.

Що може обкладатися госпошлинами?

До об’єктів податкового стягнення належать:

 • Повноцінний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який фізична особа отримує у свого роботодавця, а також за цивільно-правовим договором.
 • Доходи, отримані на території України резидентами країни, оподатковувані ПДФО при нарахуванні та виплаті.
 • Іноземні доходи нерезидентів України військовим збором не обкладаються.
Військовий збір в Україні

Важливо, що несплата військового збору в 2022 році загрожує фізособам штрафами, неможливістю виїхати за кордон або взяти іпотеку на території України.

Деталізуємо основні доходи, з яких сплачується військовий збір у 2021р.:

 1. Зарплата – як основна, так і додаткова, інші заохочення і компенсації у вигляді виплат, що відносяться до оплати праці.
 2. Лікарняні-як оплата перших днів непрацездатності, так і оплата за рахунок страхового фонду, також підлягає оподаткуванню, в тому числі і військовому.
 3. Доходи, отримані за цивільно-правовими договорами доходи від продажу майна та немайнових прав, зокрема дохід від продажу рухомого та нерухомого майна передбаченими ст.172 та 173 ПКУ.

Військовий збір від продажу нерухомого майна стягується в тих випадках, коли дохід підпадає під ПДФО, то він підпадає і під податок на ЗС України.

Але є ті хто звільняється від сплати військового збору, і ситуації, що не підпадають під даний пункт оподаткування, подібні ситуації входять в нульову ставку ПДФО:

 1. Аналогічно з рухомим майном, таким як автомобілі та інше.
 2. Авторська винагорода;
 3. Доходи за надання права користування нематеріальними активами.
 4. Вихідна допомога при звільненні. Хоч ця частина доходу не є частиною фонду оплати праці, але її включення до щомісячного оподатковуваного доходу, що підлягає ПДФО, вказували у своєму листі податкові служби.
 5. Доходи від здачі майна в оренду. Мова зазвичай йде про ті платежі, які сплачуються фізичними особами, які не є ІП.
 6. Благодійна допомога (матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань), що потрапляє під оподаткування (на 2020 рік ця сума становить 2940 грн, якщо вона більша в сумі за рік).
 7. Надлишки коштів, виданих на відрядження або за якими не подали авансовий звіт. Оподатковується ПДФО та ВЗ.
 8. Фізособи, зареєстровані підприємцями на загальній системі оподаткування ВЗ сплачують самостійно – зі свого чистого оподатковуваного доходу (прибутку).
 9. Громадяни, до яких застосовуємо єдиний податок можуть не віддавати частину доходів на утримання армії, крім доходів за своєю не підприємницькою роботою, які вони мають як звичайні громадяни (спадок, продаж майна).

Увага! Зміни у військовому зборі в 2022 році в Україні які можуть торкнутися ПДФО і потрапляють під сплату, регламентовані відповідними доповненнями до указу:

 • дивіденди фізособам – через те, що з них сплачується ПДФО;
 • пенсія – теж, є оподаткування ПДФО, є й оподаткування ВЗ;
 • додаткове благо-подарунки працівникові в грошовій, натуральній формі або» нефінансові”, тобто сум, які не підлягають внесенню до звітів, спеціальні виплати;
 • переказ грошових коштів за курси або підвищення кваліфікації, а також дарування брендованої, фірмової екіпіровки.

Однак, якщо ПДФО не сплачується, то ВЗ теж; спадок – аналогічно ПДФО (5%). У правило не входячи наступні пункти-спадок від осіб першої та 2ї лінії споріднення; виплати призваним службовцям в армії – НД застосовується щодо фінансів, перерахованих на основі середньої зарплати; продаж будь – якої валюти-НД і ПДФО (18%) вираховується з такого доходу.

Особи, які мають інвалідність також потрапляють під оподаткування.

Ставка військового збору 2021

Цікаво, військовий збір скільки відсотків становить і чи є на 2022 рік, які-небудь зміни? З поданих офіційно доходів цей збір утримують за ставкою 1,5%. А з прибутку, згідно з діючими податковими нормами, яка не входить до загального оподатковуваного класифікатора зазначена сума не утримують.

Військовий збір у 2022 році

Порядок нарахування військового збору у 2021

Держмито на модернізацію армії розраховує установа — податковий агент за формулою: військовий збір = заробітна плата х 1,5% (ставка військового збору). Установа утримує збір з доходів службовця, тобто знижує загальну суму зарплати до видачі, тому що кожен громадянин України з офіційним доходом є платником цього збору. Всі реквізити для оплати військового збору в 2022 році в Україні можна дізнатися в податковому відділенні за місцем проживання або прописки.

Установа ж виступає податковим агентом, в обов’язки якого входить:

 • нарахувати суму цього збору, застосовуючи ставку 1,5%;
 • стягнути суму з офіційного заробітку працівника, тобто за його рахунок;
 • віддати в казну держави.

Також регламентовано процедуру стягнення військовий збір з: зарплати, нарахованої працівнику, але невиплаченої; доходу (зарплати) в не грошовій формі.

Коли військовий збір не сплачується?

Знаючи, хто регулярно “поповнює” казну держави, варто згадати про те, хто НД не оплачує.

Військовий збір не утримується за такими виплатами:

 • Допомога по вагітності та пологах (військовий збір з декретних 2020 не утримується). Декретні не обкладаються і ПДФО;
 • субсидовані виплати;
 • кошти, які були отримані на відрядження або під звіт, за яким авансовий звіт був поданий і затверджений;
 • аліменти;
 • військовий збір з аліментів не стягується, як і ПДФО;
 • продаж (обмін) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда;
 • ПДФО також не сплачується. При продажу 2-х-вже оподатковується (ПДФО + ВЗ);
 • поворотна фінансова допомога;
 • нецільова благодійна допомога в межах 2940 грн – у 2020 р.) – не сплачується ВЗ, а також і ПДФО ;
 • подарунки, якщо вони не перевищують 25% мінімальної зарплати на 01.01 звітного року (у 2020 році – це 1180,75 грн). Якщо ж є перевищення, то ВЗ, які і ПДФО стягується тільки з суми перевищення;
 • спадок і подарунки, отримані від близьких родичів, так як по ним застосовується нульова ставка ПДФО;
 • заробітна плата військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та працівників ЗСУ, СБУ та інших структур, задіяних у проведенні АТО/ООС.

Цікаво, військовий збір у 2022 році в Україні з пенсіонерів стягується чи ні? Так, дохід, нарахований з ПФ обкладається стандартною ставкою, а також офіційна заробітна плата, якщо пенсіонер працює.

Їх статус підтверджується на підставі витягів з наказів генерального штабу ЗСУ та наказів командувача об’єднаних сил, командирів оперативно-тактичних угруповань. Після звільнення або припинення безпосередньої участі в АТО дана пільга втрачається.

Багатьох цікавить збільшена кількість податків і відповідно питання, коли скасують військовий збір в Україні? Поки йдуть військові дії і окупація на території України ЗС не скасують. Всі зібрані кошти підуть на забезпечення солдатів комфортними умовами Служби, всім необхідним для якісного навчання, а також на модернізацію техніки.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie