Додому Світ Звичайні інфекції можуть призвести до хвороби Альцгеймера

Звичайні інфекції можуть призвести до хвороби Альцгеймера

за Viktoriya
0 коментар
Фото Фотолія

Вірус вітряної віспи може активувати звичайні віруси герпесу (ВПГ), приховані в нервових клітинах, які, у свою чергу, можуть викликати реакції, що призводять до розвитку хвороби Альцаймера. На це вказують дослідження з моделлю тканини мозку, вирощеної в лабораторії.

Незважаючи на багаторічні дослідження, причини хвороби Альцгеймера залишаються загадкою.

Вчені з Університету Тафтса та Оксфордського університету щойно представили абсолютно нову теорію з цього питання, підтверджену лабораторними експериментами.

У дослідженнях з використанням тривимірної тканини, що імітує мозок, вони показали, що вірус VZV (який викликає вітряну віспу та оперізуючий лишай) може активувати вірус HSV-1 (лабіальний герпес), присутній у нервових клітинах, який активує перші стадії хвороби Альцгеймера.

Вірус ВПГ-1, який інфікує велику частину населення, зазвичай залишається в стані спокою в нейронах мозку. Коли він активується, це призводить до накопичення аномальних тау- і бета-амілоїдних білків і загибелі нервових клітин, вказав експеримент.

У свою чергу, цей вірус тісно пов’язаний з VZV.

«Наші результати вказують на якийсь головний шлях до хвороби Альцгеймера. Інфекція VZV викликає запальні реакції, які пробуджують HSV-1, прихований у мозку», — пояснює доктор Дана Кернс з Університету Тафтса.

Підозри на вірус ВПГ вже падали раніше. “Ми працювали з добре задокументованими доказами того, що HSV-1 пов’язаний з вищим ризиком хвороби Альцгеймера”, – зазначає один із дослідників, проф. Девід Каплан.

«Ми знаємо, що існує кореляція між ВПГ-1 і хворобою Альцгеймера, і деякі експерти припускають участь VZV. Однак ми не знали послідовності подій, у яких віруси викликають захворювання. Думаю, зараз ми маємо докази, які свідчать про ці події», – наголошує експерт.

Дослідники, посилаючись на дані ВООЗ, нагадують, що в усьому світі ВПГ-1 інфіковано 3,7 млрд людей віком до 50 років. У більшості випадків інфекція не має симптомів.

Однак коли вірус стає активним, він викликає запалення нервів і шкіри, викликаючи хворобливі виразки.

VZV також надзвичайно поширений – 95% інфікуються до 20 років. Люди. У багатьох випадках є вітряна віспа.

Вірус, однак, також залишається прихованим у нервових клітинах і іноді може викликати оперізувальний лишай.

Хвороба може розвинутися до 1/3 людей в якийсь момент їхнього життя, кажуть вчені.

Що стосується самого експерименту, то він базувався на використанні 6-міліметрової структури, схожої на мозковий резервуар, на основі колагену, білків шовку та нейронних стовбурових клітин.

Його нейрони спілкувалися один з одним, подібно до живого мозку. Вони супроводжувалися гліальними клітинами, типовими для підтримуючих нейронів мозку.

Зараження нейронів тільки ВЗВ не викликало реакцій, типових для хвороби Альцгеймера – накопичення тау- і бета-амілоїдних білків або дисфункції клітин.

Однак, якщо нервові клітини зберігають сплячі віруси ВПГ-1, відбувається пробудження мікроба та каскад специфічних для хвороби реакцій. Вчені також відзначили посилення запальних реакцій.

Тим часом багато досліджень вже вказують на запалення в тканині мозку, викликане VZV.

«Це подвійний удар від двох вірусів, які поширені й абсолютно нешкідливі окремо. Проте лабораторні тести показують, що якщо вплив VZV викликає ВПГ-1, то разом ці віруси можуть спричинити проблеми», — каже доктор Кернс.

«Також можливо, що інші інфекції та причинно-наслідкові зв’язки можуть призвести до хвороби Альцгеймера. Такі фактори ризику, як травми голови, ожиріння та вживання алкоголю, також можуть впливати на активацію ВПГ-1 у мозку», – підкреслює дослідник.

На думку дослідників, багаторазова активація ВПГ-1 протягом життя може призвести до хвороби Альцгеймера.

Результати відповідатимуть даним про вплив вакцин VZV на зниження ризику деменції.

Дослідники також відзначають, що як HSV-1, так і VZV можуть стати активними під час COVID-19.

Тому в цих випадках може бути виправданим спостереження за пацієнтами щодо неврологічних розладів, підкреслюють вони.

Більше інформації: (PAP)

Марек Матач

мат / agt /

Фото Фотолія

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie