Додому Світ Вебб сфотографував галактику Колесо Теліжки

Вебб сфотографував галактику Колесо Теліжки

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Телескоп Джеймса Вебба надав більше зображень — цього разу галактика «Колесо Ведша» за 500 мільйонів світлових років від нас, на якій видно ознаки зіткнення з іншою галактикою. Інструмент був випущений серед ін нові подробиці про її центральну чорну діру та утворення нових зірок.

Галактика «Колесо Ведмедиці», розташована в сузір’ї Скульптора, є унікальним видовищем, підкреслюють вчені з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA. Його назва походить від зовнішнього вигляду – він нагадує колесо воза.

Такий вигляд є результатом зіткнення великої спіральної галактики – і другої, меншої, яку не видно на фото.

За словами вчених, зіткнення сильно вплинуло на форму і структуру галактики, яка тепер має два добре помітних кільця – одне внутрішнє (більш яскраве) і одне зовнішнє (особливо кольорове). Ці кільця виходять назовні від центру зіткнення, подібно до хвиль на воді, в яку впав камінь.

З цієї причини астрономи говорять про «кільцеву галактику». Ці типи об’єктів зустрічаються набагато рідше, ніж спіральні галактики, такі як наш Чумацький Шлях.

Виключно яскравий центр також містить гігантську кількість гарячого пилу з молодими зірками.

У зовнішньому кільці, яке розширювалося приблизно 440 мільйонів років, можна побачити багато зірок, що утворюються, і наднових.

Народження зірок тут значною мірою є результатом взаємодії кільця, що розширюється, з наявним пилом.

За галактикою уважно спостерігали інші інструменти, включно з космічним телескопом Хаббла, але вона була оточена аурою таємниці. Це тому, що багато пилу закриває його. Лише інфрачервоному телескопу Webb вдалося пробити цей пил. Наприклад, зображення показало більше зірок, ніж показали спостереження у видимому світлі. На завантаженому зображенні зірки, що утворюються, можна побачити у вигляді блакитних крапок.

Прилад також показав чіткі відмінності між рівномірно розташованими старшими зірками в центрі галактики та молодшими зірками на околицях.

Нові спостереження за пилом у галактиці тепер виявили регіони, багаті вуглеводнями та іншими хімічними речовинами, а також вказали на присутність кремнію (подібного до пилу на Землі). Ці області утворюють низку спіральних структур, що нагадують спиці автомобіля. На новому фото їх можна побачити набагато точніше.

Спостереження, зроблені телескопом, також підкреслюють перехідну форму галактики, яка продовжувала трансформуватися після зіткнення, і допоможуть астрономам передбачити її майбутнє.

Більше інформації доступно на веб-сайті (PAP)

Марек Матач

мат / зан /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie