Додому Світ Дослідження: Вітамін B6 може зменшити тривожність і депресію

Дослідження: Вітамін B6 може зменшити тривожність і депресію

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Попереднє дослідження показало, що високі дози вітаміну B6, які можуть бути забезпечені відповідними добавками, певною мірою зменшують симптоми депресії та тривожних розладів.

Дослідники з Університету Редінга перевірили вплив споживання вітамінів B6 і B12 на настрій молодих дорослих добровольців. Вони вибрали ці вітаміни з певних причин.

«Функція клітин мозку залежить від тонкого балансу між збуджуючими нейронами, які передають інформацію, і гальмівними нейронами, які перешкоджають тому, щоб мозок ставав занадто активним», — пояснює доктор Девід Філд, провідний автор дослідження, опублікованого в Human Psychopharmacology: Clinical and Experimental.

«Нещодавно розроблені теорії пов’язують розлади настрою та інші нейропсихіатричні проблеми з відхиленнями в цьому самому балансі. Зазвичай у них занадто багато активності в мозку», – додає експерт.

Тим часом вітамін B6 підтримує вироблення речовини, яка послаблює імпульси в нейронах.

В останньому експерименті 300 добровольців приймали вітамін B6 або B12 у дозі, яка приблизно в 50 разів перевищує рекомендовану, або отримували плацебо.

Виявилося, що вітамін B12 не має великого ефекту, проте вітамін B6 зробив помітну різницю. Його прийом супроводжувався більш високою концентрацією сполуки під назвою ГАМК – основного нейромедіатора, який пригнічує активність нейронів.

«Багато продуктів, включаючи тунець, нут і багато овочів і фруктів, містять вітамін В6. Однак дослідження з використанням високих доз свідчить про те, що добавки необхідні для позитивних змін у настрої, каже доктор Філд.

«Важливо пам’ятати, що це раннє дослідження, і вплив вітаміну B6 на настрій був набагато нижчим, ніж вплив ліків. Проте втручання, засновані на харчуванні, мають менше побічних ефектів, ніж фармацевтичні препарати, і деякі люди можуть обрати цей підхід у майбутньому», – зазначає експерт.

Однак для того, щоб ці варіанти стали доступними, знадобляться додаткові дослідження та, можливо, інші харчові інгредієнти, які можуть допомогти при розладах настрою.

«Одним із можливих варіантів є поєднання вітаміну B6 із психотерапією, такою як когнітивно-поведінкова терапія, щоб зробити її більш ефективною», — говорить доктор Філд.

Більше інформації:

(PAP)

Марек Матач

мат / екр /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie