Додому Світ Вчені: Лісів у світі стає все менше – а людей все більше

Вчені: Лісів у світі стає все менше – а людей все більше

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

За останні 60 років площа лісів на одного жителя Землі скоротилася більш ніж на 60%. – до 0,5 га на голову – повідомляє журнал «Environmental Research Letters».

За даними групи вчених під керівництвом Рональда С. Естоке з Центру біорізноманіття та зміни клімату Інституту дослідження лісового господарства та лісових продуктів (FFPRI) в Японії, площа лісів у світі зменшилася на 81,7 мільйона гектарів у період з 1960 по 2019 рік. Це відповідає площі понад 10 відсотків. весь острів Борнео. Валова втрата лісу (437,3 млн. га) перевищує валовий приріст (355,6 млн. га).

Як зазначають автори, ця втрата загрожує майбутньому біорізноманіття та впливає на життя щонайменше 1,6 мільярда людей у ​​всьому світі – переважно в країнах, що розвиваються, які використовують ліси для різних цілей.

Команда використовувала глобальний набір даних землекористування, щоб дослідити, як світові ліси змінювалися в часі та просторі. Зменшення глобальної площі лісів у поєднанні зі збільшенням населення світу за 60 років призвело до скорочення глобальної площі лісів на душу населення більш ніж на 60% з 1,4 га в 1960 році до 0,5 га в 2019 році.

«Безперервна втрата та деградація лісів впливає на цілісність лісових екосистем, зменшуючи їх здатність генерувати та надавати основні послуги та підтримувати біорізноманіття», – вказують автори дослідження.

Результати також показали, що глобальні зміни в просторово-часовій структурі лісів підтверджують теорію переходу лісу. Ця географічна теорія описує розворот або зміну тенденцій землекористування на даній території: від періоду чистої втрати лісу до періоду чистого приросту. Втрата лісової площі відбувається головним чином у тропіках, у країнах з низьким рівнем доходу, а зростання лісів відбувається в нетропічних країнах із високим доходом.

«Незважаючи на таку просторову модель втрати лісів, яка в основному спостерігається в менш розвинених країнах, роль більш розвинених країн у цій втраті лісів також потребує більш ретельного вивчення. У міру того, як охорона лісів посилюється в більш розвинених країнах, втрата лісів зміщується в менш розвинені країни, особливо в тропіках», – зазначив провідний автор дослідження Рональд С. Есток.

«Сьогодні моніторинг лісів у світі є невід’ємною частиною різноманітних глобальних екологічних і соціальних ініціатив, включаючи Цілі сталого розвитку (ЦСР), Паризьку кліматичну угоду та Глобальну рамкову програму збереження біорізноманіття на період після 2020 року. Щоб допомогти досягти цілей цих ініціатив, існує глибока потреба повернути назад або принаймні згладити криву глобальної чистої втрати лісів шляхом захисту решти лісів світу та відновлення та реабілітації деградованих лісових ландшафтів», – зазначають автори. (PAP)

Автор: Павел Верніцкі

pmw / zan /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie