Додому Світ Небезпечне постковідне ускладнення у дітей під час Омікрону трапляється значно рідше

Небезпечне постковідне ускладнення у дітей під час Омікрону трапляється значно рідше

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Мультисистемний запальний синдром у дітей (MIS-C) під час хвилі заражень варіантом Омікрон був менш важким, ніж під час попередніх хвиль пандемії COVID-19, повідомляється в журналі «JAMA».

MIS-C (мультисистемний запальний синдром у дітей) є серйозним ускладненням інфекції SARS-CoV-2. Навіть якщо інфекція протікає безсимптомно, вона може з’явитися через кілька тижнів після того, як інфекція стане легкою або важкою. Найпоширеніші симптоми MIS-C включають: кількаденну лихоманку, шлунково-кишкові симптоми та ураження шкіри. На жаль, досить часто шок переживають і діти.

Попередні дослідження випадків MIS-C під час перших трьох хвиль пандемії COVID-19 показали, що після першої хвилі відсоток людей із важким MIS-C зменшився.

Щоб оцінити ступінь ураження серця та необхідність госпіталізації пацієнтів із MIS-C у відділення інтенсивної терапії, вчені із ізраїльського закладу охорони здоров’я Рамбам провели проспективне дослідження в 12 ізраїльських лікарнях, які разом складають приблизно 70 відсотків. всі педіатричні госпіталізації у відділення інтенсивної терапії в Ізраїлі. Вони проводили їх протягом 16 тижнів під час кожної хвилі пандемії (Альфа: з грудня 2020 року по квітень 2021 року; Дельта: з липня по листопад 2021 року; Омікрон: з листопада 2021 року по березень 2022 року).

Виявилося, що у 171 пацієнта віком 5-12 років був діагностований MIS-C у всіх лікарнях-учасниках. З них 59 захворіли під час хвилі Альфа, 79 – під час Хвилі Дельта та 33 – під час хвилі Омікрон. 94 хворих (або 55%) були хлопчиками.

Жоден із дітей, вакцинованих двома дозами, незважаючи на MIS-C, не потребував госпіталізації у відділення інтенсивної терапії або лікування вазопресорами.

Що стосується кардіологічних результатів, то вони були найбільш сприятливими під час хвилі Омікрон. Через MIS-C, спричинений цим варіантом коронавірусу, 7 дітей учасників (21,2%) потребували госпіталізації у відділенні реанімації, тоді як під час Альфа-хвилі – 57,6% (34 дитини), а під час Дельта-хвилі – 49,4%. (39 дітей). Середня тривалість перебування в лікарні також була на 2 дні коротшою під час Омікрону, ніж під час Альфи та Дельти. ШВЛ застосовувалася у 8,5 відсотках. пацієнтів, інфікованих альфа-варіантом, 8,9 відсотка. Дельта-варіант і жоден пацієнт не інфікований останнім варіантом Омікрон. Під час дельта-хвилі помер один пацієнт.

Загальна поширеність MIS-C на 100 000 Дослідники встановили, що у людей віком до 18 років було виявлено 54,5 під час хвилі Альфа, 49,2 під час хвилі Дельта та 3,8 під час хвилі Омікрон.

«Наше дослідження показує, що MIS-C був менш важким під час хвилі Омікрон, ніж під час хвиль Альфа та Дельта пандемії», – підсумовують автори. «Можливі пояснення різні: сам варіант Омікрон може викликати ці ускладнення рідше, діти вже були частково імунізовані після попередньої інфекції SARS-CoV-2 або після вакцинації, догляд за цими пацієнтами покращився».

Як додають, не лише тяжкість перебігу, а й захворюваність на МІС-С під час хвилі Омікрон була нижчою, ніж раніше. Це відповідає нещодавньому південноафриканському дослідженню (також у 2022 році), яке показало, що хвиля Омікрону в країні не спричинила жодного випадку MIS-C.

MIS-C був серйозною проблемою охорони здоров’я в усьому світі в перший період пандемії з потенційно катастрофічними наслідками для дітей, інфікованих SARS-CoV-2. Нещодавнє дослідження показало, що синдром має більший вплив на здоров’я дітей, ніж грип і РСВ, що призводить до більш важких захворювань, тривалого перебування в лікарні та вищих витрат на медичне обслуговування.

Ефект MIS-C може тривати місяцями. Нещодавнє дослідження у Великій Британії показало, що через шість місяців деякі молоді пацієнти відчувають довгострокові наслідки, такі як м’язові болі, втома, неврологічні розлади, тривога та емоційна лабільність.

Джерело: (PAP)

автор: Катажина Чехович

шапка / екр /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie