Додому Світ Вчені: у спекотній Європі зростає забруднення озоном

Вчені: у спекотній Європі зростає забруднення озоном

за Viktoriya
0 коментар
Adobe Stock

Концентрація озону на земній поверхні зростає на значній частині Європи. Фахівці служби моніторингу атмосфери Copernicus застерігають від явища, пов’язаного з високими температурами. Озон поблизу землі є забруднювачем і може бути шкідливим для здоров’я.

Вчені зі Служби моніторингу атмосфери Коперника (CAMS) попереджають про дуже високий рівень забруднення озоном. «Найближчими днями забруднення, викликане спекою на півдні Європи, може також торкнутися північно-західних регіонів», – йдеться в прес-релізі, наданому PAP.

CAMS, реалізований Європейським центром середньострокових прогнозів погоди від імені Європейської Комісії за фінансової підтримки ЄС, здійснює моніторинг концентрації озону на земній поверхні. Підвищення рівня відбувається через спеку та руйнівні пожежі.

Експерти цієї програми підкреслюють, що в Західній і Південній Європі вже відбулося надзвичайно високе забруднення поверхні озоном. Особливо це стосується Піренейського півострова та частини північної Італії.

Озон на земній поверхні є основним забруднювачем повітря, який може вплинути на здоров’я, сільське господарство та цілі екосистеми. Озон (O3) є реактивним газом у двох шарах атмосфери, стратосфері (на висоті приблизно від 15 до 50 км) і тропосфері (на висоті приблизно 15 км). Добре відомий озоновий шар у стратосфері захищає життя на Землі від ультрафіолетового випромінювання Сонця. Однак на менших висотах він виконує інші функції. Це основний парниковий газ, який регулює склад атмосфери та компонент забруднення повітря (озон є одним із основних елементів міського смогу). Експерти зазначають, що скорочення викидів озону має вирішальне значення. Це вторинний газ, який утворюється в результаті взаємодії сонячного світла з леткими органічними сполуками та оксидами азоту, що виділяються викопним паливом та іншими техногенними джерелами.

«Потенційний вплив дуже високого рівня забруднення озоном на здоров’я людини може бути значним як для респіраторних, так і серцево-судинних захворювань. Більш високі значення можуть призвести до таких симптомів, як біль у горлі, кашель, головний біль і підвищений ризик нападів астми. За оцінками Альянсу чистого повітря, забруднення озоном спричиняє близько одного мільйона додаткових смертей щороку. Ось чому так важливо контролювати рівень озону на поверхні землі, коментує Марк Паррінгтон з CAMS.

Експерти програми Copernicus також вказують на пожежі, які поширюються в Південно-Західній Європі. «Європейська спека також збільшує масштаби та інтенсивність пожеж, які зараз вирують у Південній Європі, особливо на південному заході Франції, Іспанії та Португалії. Жиронда на південь від Бордо, Естремадура та Галісія в Іспанії, а також частини Португалії постраждали. найважче”, – підкреслюють вони.

Вони також попереджають, що посуха та сильна спека збільшують ризик подальших пожеж: «Прогнози пожеж ECMWF, доступні через CEMS, попереджають, що більша частина Західної Європи + надзвичайно пожежна небезпека +. Деякі райони + надзвичайно пожежна небезпека +».

Програмою спостереження за Землею «Коперник» керує Європейська Комісія та впроваджується, серед іншого, у співпраці з Європейським космічним агентством, Європейською організацією з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT), Європейським центром середньострокових прогнозів погоди (ECMWF), агентствами ЄС і Mercator Océan. (PAP)

Зан /

Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie