Додому Світ ВООЗ: Двоє людей померли в Гані через зараження вірусом Марбург

ВООЗ: Двоє людей померли в Гані через зараження вірусом Марбург

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Двоє людей померли, 98 потрапили на карантин у Гані через зараження вірусом Марбург, повідомляє ВООЗ. Цей збудник споріднений вірусу Ебола, який викликає геморагічні лихоманки.

Це чергові випадки зараження вірусом Марбург у Західній Африці. Рік тому інфекцію виявили в Гвінеї, але через п’ять тижнів, у вересні 2021 року, спалах оголосили про завершення.

Вірус Марбурга викликає лихоманку, болі в м’язах, діарею та блювоту, а також є смертельним у деяких пацієнтів через сильну кровотечу. Його назва походить від міста Марбург, де він був вперше виявлений. Це було 55 років тому, в 1967 році, коли інфекцію завезла людина, яка приїхала з Африки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), тоді було виявлено 31 зараження і семеро смертей. Вони відбулися в Німеччині (крім Марбурга також у Франкфурті), а також у Белграді в Сербії.

Вірус Марбург в основному виявляється в Африці. Ще одна епідемія спалахнула в 1998 році в Демократичній Республіці Конго і тривала до 2000 року. Тоді заразилися 154 людини і 128 померли. У 2005 році в Анголі було виявлено 374 випадки зараження, 329 людей померли. Подальші великі епідемії спалахнули в 2012 і 2017 роках, обидві в Уганді.

Марбургський вірус завозиться тільки в Європу, тут він не ендемічний. За останні 40 років на нашому континенті померла лише одна людина. Одну смерть за цей період також зафіксували в США. Смерть зазвичай настає через 8-9 днів після зараження. Зазвичай половина заражених помирає, але багато що залежить від вірулентності вірусу та рівня медичної допомоги. У випадку найнебезпечніших штамів цього збудника гинуло до 88 відсотків. заражений.

Вірус Марбург передається фруктовими кажанами, а також зеленими мавпами та свинями. Він поширюється від людини до людини через виділення тіла та заражену кров. Однак специфічного лікування цієї інфекції чи вакцини не існує. Проте, за словами ВООЗ, проводяться дослідження продуктів крові, ліків та імунної терапії.

Цей збудник може ховатися в спермі чоловіків. З цієї причини чоловіки, які одужали, повинні використовувати презервативи під час статевого акту принаймні один рік після зникнення симптомів. Вирішальним фактором має бути подвійний негативний результат аналізу сперми на наявність вірусу.

Також слід пам’ятати, що вірусом Марбург можна заразитися навіть від померлої людини. Тому під час підготовки трупа та похорону слід уникати будь-яких контактів з тілом померлого. У випадку спричиненої лихоманкою Ебола геморагічної лихоманки багато інфекцій були виявлені в результаті прямого контакту з тілом померлого. (PAP)

Автор: Збігнєв Войтасінський

zbw / ekr /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie