Додому Світ Антитіла до COVID-19 можуть вироблятися в курячих яйцях

Антитіла до COVID-19 можуть вироблятися в курячих яйцях

за Viktoriya
0 коментар
Adobe Stock

Давши курям три вакцини проти COVID-19, дослідники змусили їх відкласти яйця з антитілами проти SARS-CoV-2. Очищені антитіла виявилися ефективними в нейтралізації вірусу.

На сторінках журналу Viruses вчені з Каліфорнійського університету Девіс описали новий метод отримання антитіл проти SARS-CoV-2. Роблять їх в курячих яйцях.

«За допомогою курей можна виробляти багато антитіл», — каже проф. Родріго Гальярдо, автор видання. – Крім низької вартості виробництва цих антитіл курчатами, їх можна швидко оновлювати за допомогою нових антигенів, що дозволить захиститися від нових варіантів вірусу», – пояснює дослідник.

Птахи виробляють антитіла типу IgY, подібні до людських IgG. Завдяки цьому вони не викликають алергії та інших небажаних реакцій імунної системи. Одна курка несе в середньому 300 яєць на рік.

проф. Галлардо та його колеги «обманюють» курей, щоб вони виробляли антитіла, даючи їм дві дози трьох різних вакцин проти спайкового білка SARS-CoV-2. Очищені антитіла виявилися ефективними в нейтралізації вірусу.

Антитіла, взяті з крові курей, були ще ефективнішими, але доступ до великої кількості цих антитіл утруднений.

Дослідники розраховують на використання антитіл, що виробляються в яйцях, для захисту особливо вразливих людей. Наприклад, говорять про виробництво спрею, що містить антитіла. (PAP)

автор: Марек Матач

мат / зан /

Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie