Додому Світ Вчені про потепління океану: загрожує морському біорізноманіттю

Вчені про потепління океану: загрожує морському біорізноманіттю

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Прогрівання води становить загрозу на 70 відсотків. найбільш багата життям частина океанів. Однією з причин є те, що види, що мешкають у цих місцях, погано пристосовані до перепадів температури.

Міжнародні експерти з жиру на чолі з вченими з Університету Аделаїди кажуть, що 70 відсотків піддаються ризику через глобальне потепління. регіони океану з найвищим біорізноманіттям.

«Наше дослідження показує, що місця з надзвичайно високим біорізноманіттям найбільш вразливі до наслідків потепління океану, що робить їх особливо вразливими до кліматичних змін 21 століття», — попереджає доктор Стюарт Браун, один із авторів дослідження, опублікованого в журналі Global Change. біологія (

«Це тому, що види, що живуть у регіонах з біорізноманіттям, як правило, погано справляються з великими змінами температури», — пояснює фахівець.

Вчені прийшли до своїх висновків, порівнявши прогнозоване потепління з впливом зміни клімату на екосистеми за останні 21 000 років. років.

Значній кількості видів доведеться «шукати» собі нові місця, підтверджують вони.

«У багатьох випадках це означатиме вихід за межі регіонів, де ці види еволюціонували та до яких адаптувалися. Ці зміни відбуватимуться з такою швидкістю, яку рідко можна зустріти в морському середовищі», – підкреслює доктор Браун.

Найбільш вразливі екосистеми містять корали. Вони будують коралові рифи та підтримують екосистеми, від яких залежать мільйони людей. Інші регіони, які знаходяться під загрозою, включають домівку мегафауни, включаючи знаменитих ламантинів.

«Показуючи, що морські регіони з найвищим біорізноманіттям знаходяться під непропорційною загрозою від майбутнього потепління, наші результати надають важливу нову інформацію, яка спонукає вживати та посилювати превентивні дії, які допоможуть захистити морське середовище перед лицем зміни клімату», — говорить один із автори аналізу проф. Деміен Фордхем.

Серед можливих дій науковці називають серед ін краще управління рибальством, оцінка міграції видів і збільшення площі добре керованих, чутливих до клімату охоронюваних територій. (PAP)

Марек Матач

мат / зан /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie