Додому Світ Вчені перетворили компакт-диски на біосенсори

Вчені перетворили компакт-диски на біосенсори

за Viktoriya
0 коментар
Ольштин, 12.05.2019. Ялинка з дисків. Фото ПАП / Томаш Ващук

Вчені відокремили тонкий металевий шар золотого компакт-диска і сформували з нього датчики для моніторингу роботи серця і м’язів. Датчики можуть спілкуватися зі смартфоном через Bluetooth.

Результати дослідження опубліковані в Nature Communications. Редакція журналу відзначила статтю високою відзнакою та віднесла її до 50 найкращих наукових статей.

Виготовлення датчиків, описаних у роботі, займає 20-30 хвилин. Протягом усього процесу не виділяється токсичних хімікатів, а використовуване обладнання є недорогим. Один датчик коштує близько 1,5 доларів США.

Над ідеєю переробки компакт-дисків працювала група вчених: проф. Гретхен Малер, д-р Мелісса Мендоза, Ахеон Ко та Метью С. Браун з Університету штату Нью-Йорк у Бінгемтоні та Луї Сомма та Йонсік Но з Університету Массачусетс-Амгерст.

Ахеон Ко сказала, що у неї виникла ідея перетворити компакт-диски на датчики під час її постдокторських досліджень в Університеті Іллінойсу.

«У мене була ідея, що, можливо, ми можемо зібрати матеріал із компакт-диска, а потім перетворити його на сенсорні системи», — сказав Ахьон Ко. «Я говорила з Меттом (Меттью С. Брауном — PAP) про свою ідею на ранніх етапах його докторського дослідження, і він хотів продовжити це дослідження», — повідомила вона.

Метью С. Браун зібрав попередні дослідження біосенсорів, виготовлених із компакт-дисків, і виявив, що ці сенсори зберегли жорстку структуру та мали обмежену кількість застосувань. Разом із командою він хотів подолати цю проблему. Першим кроком було відокремити металеве покриття від пластику за допомогою хімічного процесу та липкої стрічки. Вчені порівняли цей процес з чищенням одягу.

«Чистка одягу за допомогою клейкої стрічки — це, по суті, той самий механізм», — сказав Ко. І вона додала: «Ми знімаємо металевий шар із компакт-диска, а потім знімаємо цей металевий шар із стрічкою, тож ми просто знімаємо його. Цей тонкий шар потім обробляється і стає більш гнучким».

Для створення датчиків вчені використовували спеціальний ніж. Потім гнучкі схеми були приклеєні до випробуваного. Використовуючи програму для смартфона, лікарі або пацієнти могли отримувати показники серця та м’язів і відстежувати їх з часом.

Метью Браун розповідає, що далі команда хоче поширити дослідження на срібні компакт-диски. «Досі ми використовували золоті компакт-диски, а тепер ми хочемо побачити, чи можна зробити те саме з компакт-дисками на основі срібла, які, на мою думку, є більш поширеними. Ми також хочемо побачити, чи можемо ми замість використання промислового ножа використовувати лазерне гравіювання, щоб ще більше прискорити процес переробки», – сказав Браун.

Ахеон Ко висловила надію, що колекцію компакт-дисків у кампусі можна організувати досить швидко, а інструкції зі створення датчиків будуть спрощені, щоб їх міг створювати кожен.

«Ми хочемо, щоб датчики стали доступнішими та дешевшими, а також легше поширювалися серед суспільства», — сказав Ко.

Більше інформації у вихідній статті:

Уршуля Качоровська

uka / ekr /

Ольштин, 12.05.2019. Ялинка з дисків. Фото ПАП / Томаш Ващук

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie