Додому Світ 100 років тому помер Грем Александр Белл, винахідник телефону

100 років тому помер Грем Александр Белл, винахідник телефону

за Viktoriya
0 коментар
Фото Вікіпедія / Громадське надбання

100 років тому, 2 серпня 1922 року, помер Грем А. Белл. Його винахід – телефон – був одним із найбільших технічних досягнень 19-го століття і зробив революцію в спілкуванні між людьми.

«Містер Ватсон іди сюди, ти мені потрібен!» (Містер Ватсон, будь ласка, підійдіть сюди, ви мені потрібні!). Банальні на перший погляд слова березня 1876 року увійшли в історію техніки всього світу. Вперше в історії людства для спілкування між двома людьми був використаний телефон.

Грем А. Белл склав вступні іспити на навчання в Лондоні, але не склав їх. У 1870 році сім’я Беллів емігрувала до Канади і оселилася в Брентфорді (Онтаріо), щоб через рік жити в Бостоні, Массачусетс (США). Як логопед майбутній винахідник працював у школі для глухих у Бостоні, а також у школі для глухих Кларка (Нортгемптон) і Американській школі для глухих у Хартфорді. Використовуючи прості досліди з використанням повітряних кульок і камертона, він пояснив їм, як виникають акустичні хвилі, які ми чуємо як звуки мови. Белл помітив, що людський голос можна перетворити на електричний імпульс, а потім передати через кабель. Завдяки цьому вдалося відправити його дистанційно.

Однією з учениць була Мейбл Гардінер Хаббард (1857-1923), майбутня дружина винахідника. У дитинстві Мейбл втратила слух через ускладнення від скарлатини. Белл став брати участь у її терапії. Він працював над електроакустичним підсилювальним пристроєм. Він сконструював прості, але недосконалі мікрофон і гучномовець. Хоча робота над підсилювачем слуху була невдалою, мікрофон і гучномовець стали основними елементами найважливішого винаходу Белла.

14 лютого 1876 року Белл подав заявку на патент США 174 465, відомий як «Удосконалення телеграфії». Його винахід був одним із найбільших технічних досягнень 19 століття. На думку істориків, шотландця випередив інший винахідник Еліша Грей (1835-1901), який того ж дня подав документацію до патентного відомства. Вони роками ведуть судову суперечку. Кілька сотень разів Беллу доводилося доводити, що він є автором ідеї телефону. Однак він також стверджував: «Великі відкриття та вдосконалення незмінно вимагають співпраці багатьох умів. Я ціную те, що проклав шлях, але коли я дивлюся на нові винаходи, я відчуваю, що заслуги слід приписувати іншим, а не собі».

Інноваційний патент на телефонну трубку для світу був виданий Беллом 7 березня 1876 року.

20 червня 1877 року винахідник встановив перший фотоапарат. На виставці Centennial Fair у Філадельфії були присутні перший (і останній) імператор Бразилії Педру II і шотландський фізик сер Вільям Томсон, пізніше відомий як лорд Кельвін. Кілька тижнів потому в Бостоні була заснована компанія Bell Telephone Company – перша компанія в світі, яка масово виробляла телекомунікаційне обладнання. Значну участь у цьому мав тесть винахідника Гардінер Хаббард, який раніше фінансово підтримував роботу над камерою. У своїй компанії Белл був технічним експертом. Пізніше бренд перетворився на American Telephone and Telegraph Company.

Пристрій для прямого спілкування за допомогою голосу викликав великий інтерес у всьому світі.

«Телефон — це винахід, який зробив революцію в спілкуванні між людьми. Хоча апарат, який Белл представив у 1876 році, не був схожий на сьогоднішній телефон — ви говорили і слухали за допомогою однієї трубки, і ви могли спілкуватися лише з однією людиною на короткій відстані. Однак, невдовзі він був удосконалений великим винахідником Томасом Едісоном, який залишив трубку Bell як приймач і представив вугільний мікрофон, який досі присутній у телефонах із змінами.Є інформація, що він може завдати шкоди вашому здоров’ю або що через нього можуть передаватися хвороби. кабель», – каже Ізабела Купєц, куратор лабораторії історії телекомунікацій Музею пошти та телекомунікацій у Вроцлаві.

У 1879 році в Брюсселі була заснована International Bell Telephone Company (IBTC) – офіційне представництво компанії в Європі. Перші телефони називалися «міхи» і були виготовлені в Бостоні. 26 квітня 1882 року Bell Telephone Manufacturing Company (BTMC) в Антверпені розпочала серійне виробництво телефонів для ринків Старого Континенту. У цьому ж році на польських землях під перегородками встановили перші телефони.

Незважаючи на те, що винахід приніс значні статки, Белл не брав участі в подальшому розвитку телефонії. Як філантроп він фінансував школи для глухих і глухих у Бостоні та інших містах США.

Це був різнобічний вчений із широким кругозором та інтересами. У 1980-х він працював над технологіями звукозапису та сконструював власну версію фонографа. У 1885 році він подав заявку на патент на пристрій під назвою графофон. Звук в ньому записувався на обертовий циліндр, покритий алюмінієвою фольгою, а в більш пізньому варіанті – шаром воску. Через два роки Белл продав патент компанії American Graphophone Company, пізніше відомій як Columbia Phonograph Company.

Окрім телефону, він винайшов м. ін індукційні ваги – медичний прилад для виявлення осколків металу в ранах. На межі століть він також захопився авіацією. 30 вересня 1907 року він заснував Американо-канадську асоціацію повітряних експериментів, досліджуючи нові технології в цій галузі.

Останні роки винахідник провів у маєтку площею 10 гектарів у Баддеку (Кейп-Бретон), Нова Шотландія.

Ґрем А. Белл помер 2 серпня 1922 року в Бейнн Бхреа, Нова Шотландія. Коли через кілька днів відбулися його похорони, телекомунікаційні компанії в Сполучених Штатах і Канаді на хвилину припинили всі телефонні дзвінки, щоб вшанувати пам’ять винахідника. (PAP)

Автор: Мацей Реплевіч

mr / skp /

Фото Вікіпедія / Громадське надбання

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie