Додому Світ Вчені сперечаються, чи варто оновлювати вакцини від COVID-19

Вчені сперечаються, чи варто оновлювати вакцини від COVID-19

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Чи варто антиген вірусу SARS-CoV-2 варіанту Omicron включати в нові вакцини, які будуть вводити восени як бустери, вчені обговорювали під час засідання консультативного комітету Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA). , який завершився кілька днів тому.

«Поки ми всі згодні в одному: це надзвичайно складне питання», – резюмували його учасники.

Щоб виготовити достатню кількість доз вакцини до жовтня, дуже важливо визначити точний склад бустерів, пояснює доктор Пітер Маркс, директор Центру біологічної оцінки та досліджень FDA.

Омікрон, класифікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я як варіант, що викликає занепокоєння (VOC) у листопаді 2021 року, є першим варіантом SARS-CoV-2, який досить легко вислизає від нашої імунної системи, що також призводить до зниження ефективності вакцини. Незважаючи на це, наявні на ринку бустерні дози препаратів (тобто на основі первинного штаму вірусу, який давно не виявлявся у світі), захищають людей від важких захворювань і смерті.

Проте вчені сперечаються, чи слід залишити препарати, що використовувалися досі, у їхньому поточному вигляді чи «доповнити» інгредієнтами, суворо спрямованими проти варіанту Омікрон.

Нещодавно виробники вакцин проти COVID-19 оголосили, що вони хочуть «оновити» свої рецептури, збагативши їх білком із підсвічуванням останніх підваріантів Omicron BA.4 і BA.5. Завдяки цьому будуть створені бівалентні бустери, які вже цієї осені зможуть потрапити до пацієнтів. Водночас самі експерти FDA наголошують, що «поки що не радили виробникам міняти вакцини, оскільки запаси все ще складають основу захисту від серйозних наслідків COVID-19, спричинених циркулюючими штамами SARS-CoV-2. “

У той же час – тобто в останній тиждень червня – виявилося, що вірус циркулює в навколишньому середовищі (в США) вже на понад 50 відсотків. підопції BA.4 та BA.5 За даними на 2 липня, тільки BA.5 становив 53,6 відс. У США циркулюють варіанти SARS-CoV-2, а BA.4 – 16,5 відсотка. У той же час BA.1, який був домінуючим варіантом ще в березні, зараз практично не виявляється. «Це найкраща ілюстрація того, як швидко розвивається SARS-CoV-2», — підкреслюють експерти з FDA.

То чому сумніви в тому, чи виправдано збагачувати старі вакцини компонентами, спрямованими проти нових варіантів?

Дослідники пояснюють, що невідомо, чи двовалентна вакцина BA.4-BA.5 викличе імунну відповідь таку ж ефективну, як і первинні вакцини. «Ми не можемо зробити попереднє припущення, що дані, отримані від попередніх вакцин, можна легко перевести на BA.4 і BA.5», — сказав д-р Пол Оффіт, один із винахідників вакцини проти ротавірусу та керівник відділу вакцин. в університеті Пенсільванії. «Ці нові підваріанти Омікрону дуже переносимі, тому для запобігання симптоматичної інфекції для запобігання симптоматичній інфекції вимагатиме дуже високого рівня нейтралізуючих антитіл, присутніх під час контакту».

Дані, представлені на цій зустрічі, також показали, що порівняно з четвертою дозою традиційної вакцини проти COVID-19 четверта доза прототипу вакцини, що містить компонент BA.1 (тобто перший підваріант Омікрон), показала лише дуже незначне збільшення. в нейтралізуючих антитілах. «Чому ми думаємо, що використання BA.4 або BA.5 матиме інший ефект?» – запитує Офіт.

Дослідник зазначає, що хоча різниця в титрах антитіл між прототипом і прототипом бустерної дози могла бути статистично значущою, вона не обов’язково була клінічно значущою. Водночас, на його думку, для того, щоб робити якісь нові кроки, переваги мають бути очевидними.

«Я все ще вірю, що нинішні вакцини неймовірно ефективні, коли йдеться про захист від важких захворювань», — додає проф. Генрі Бернштейн з Медичної школи Цукера при Університеті Хофстра. «Але ми не отримали жодних переконливих доказів того, що додавання цього нового елемента до вакцини підвищить її ефективність».

Одна з проблем, каже Бернстайн, полягає в тому, що повідомлення про охорону здоров’я вводять в оману, тому нереалістично очікувати, що вакцини проти COVID-19 запобіжатимуть будь-якій інфекції SARS-CoV-2. Адже йдеться не про те, щоб уникнути інфекцій, а про захист від тяжких захворювань, ускладнень і смерті.

Дослідники FDA також погоджуються, що Omicron може відступити до осені, тому додавання його до бустерів може не принести жодної користі.

Єдиним виправданням для включення інгредієнтів Омікрон до нового препарату від COVID-19 була б спроба створити універсальну вакцину, яка захищає від кожного поточного та майбутнього варіанту. Багато вчених вважають, що робота над таким препаратом має стати першочерговою.

«Нам потрібна всеосяжна стратегія планування вакцинації проти коронавірусу. Тим часом те, що відбувається зараз, дозволяє фармацевтичним компаніям йти за власними планами», — вважає доктор Пітер Хотез з Медичного коледжу Бейлора.

FDA припускає, що виробники вакцин вже грають в азартні ігри, починаючи виробництво бівалентних бустерів BA.1. Також вважають, що вони все ще мають намір збирати дані, необхідні для розробки розширених прискорювачів BA.4 і BA.5.

У той же час FDA повідомило фармацевтичні компанії, що очікує від них надання будь-якої інформації з клінічних випробувань прототипів «оновлених» вакцин. «Ці дані будуть нам корисні, оскільки пандемія продовжує розвиватися», — кажуть представники FDA.

Наразі не ясна доля бівалентних вакцин BA.1, які вже вироблені.

Катажина Чехович

шапка / зан /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie