Додому Світ Сон необхідний для підтримки здоров’я серця

Сон необхідний для підтримки здоров’я серця

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Здоровий сон необхідний для підтримки здоров’я серцево-судинної системи, оголосили експерти з Американської кардіологічної асоціації. Це один із восьми основних факторів, що визначають правильну роботу цієї системи.

На сторінках журналу Circulation (провідні американські кардіологи підсумували своє масштабне дослідження, яке оновило список ключових факторів для підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Досі під назвою Life’s Essential 7 було сім компонентів. Ними були: відсутність впливу нікотину, фізичні вправи, правильна дієта, правильна маса тіла, достатній рівень глюкози в крові, достатній рівень холестерину та нормальний артеріальний тиск Нові рекомендації додають восьмий фактор: 7-9 годин сну на добу (для дітей, відповідно, більше).

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті як у Польщі, так і в усьому світі. Згідно зі статистичними даними щодо захворювань серця та інсульту, в нашій країні на артеріальну гіпертензію страждає близько 10 млн осіб (у США — 121,5 млн осіб), 30 проц. населення страждає ожирінням, 3 мільйони людей страждають на діабет 2 типу (понад 28 мільйонів у США), і лише менше половини населення є достатньо фізично активними (у США це лише 1 з 4 дорослих). Усі ці стани тісно пов’язані з підвищеним ризиком серцево-судинних подій.

Водночас, як свідчать дослідження останніх двох десятиліть, понад 80 проц. Усім таким подіям можна запобігти шляхом здорового способу життя та відповідного управління відомими факторами ризику.

«Тепер виявилося, що сон також слід зараховувати до цих факторів. Правильна кількість сприяє загальному здоров’ю, а люди, які мають більш здоровий режим сну, ефективніше керують такими факторами здоров’я, як вага, артеріальний тиск або рівень глюкози в крові, каже президент Американської асоціації серця д-р Дональд. М. Ллойд-Джонс. «Крім того, у нас є все більше інструментів, які допомагають людям контролювати параметри сну, що полегшує підтримку здорових звичок, пов’язаних із цією проблемою».

Американська кардіологічна асоціація вперше оголосила список найважливіших факторів для здоров’я серця в 2010 році. Через 12 років на основі 2400 нових наукових публікацій список було переосмислено відповідно до останніх клінічних рекомендацій. За словами експертів, список дійсний для кожної людини старше 2 років.

Фактори оптимального здоров’я серцево-судинної системи тепер розділені на дві основні категорії: здоров’я та фактори здоров’я. Поведінка щодо здоров’я включає дієту, фізичні вправи, а також вплив нікотину та сон. Факторами здоров’я є: індекс маси тіла, рівень холестерину, цукру в крові та кров’яний тиск. «Ідея підтримки оптимального здоров’я серцево-судинної системи важлива, оскільки вона дає людям позитивні цілі, до яких вони повинні прагнути на кожному етапі свого життя», — підкреслює Ллойд-Джонс.

Отже, Life’s Essential 8 містить оновлені рекомендації щодо: дієти (велике споживання фруктів, овочів, горіхів і бобових, цільного зерна, нежирних молочних продуктів, але низьке споживання натрію, червоного та обробленого м’яса та солодких напоїв), фізичних вправ (принаймні 150 хвилин помірної фізичної активності або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності на тиждень для дорослих і 420 хвилин на тиждень для дітей віком від 6 років), вплив нікотину (рекомендації поширено на електронні сигарети, які вважаються такими ж шкідливими, як традиційні тютюнові вироби), індекс маси тіла (вчені додають, що хоча це досить недосконалий параметр, можна припустити, що ІМТ в діапазоні 18,5-24,9 асоціюється з найвищим рівнем здоров’я серцево-судинної системи), рівень ліпідів крові (переважний значенням для моніторингу цього параметра тепер є холестерин, відмінний від ЛПВЩ, а не загальний холестерин), рівень глюкози кров (розширено, щоб включити моніторинг гемоглобіну A1c), артеріальний тиск (критерії артеріального тиску залишаються незмінними порівняно зі старими рекомендаціями) і – вперше – тривалість сну.

Для останнього параметра стверджується, що ідеальна тривалість сну становить 7-9 годин для дорослих, 10-16 годин на добу для дітей 5 років і молодше, 9-12 годин для дітей 6-12 років і 8- 10 годин для підлітків 13-18 років.

Автори публікації також переглянули дані про вплив стресу, психічного здоров’я та соціальних детермінант (таких як доступ до медичної допомоги, рівень доходів, освіта та структурний расизм) на здоров’я серцево-судинної системи.

«Виявилося, що соціальні та структурні детермінанти, а також психічне здоров’я та благополуччя є критично важливими та фундаментальними факторами, які дають людям можливість підтримувати здоров’я серцево-судинної системи», — каже Ллойд-Джонс.

«Life’s Essential 8 — це великий крок вперед у нашій здатності визначати, які фактори допомагають підтримувати здоров’я серцево-судинної системи, а які значно погіршують його. Ми сподіваємося, що цей список заохочуватиме кожного у світі на кожному етапі їхнього життя більше брати участь у догляді за цією важливою частиною нашого тіла», – підсумовує доктор Ллойд-Джонс. (PAP)

автор: Катажина Чехович

шапка / екр /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie