Додому Світ Розроблено першу точну карту імунної системи

Розроблено першу точну карту імунної системи

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Щойно була опублікована перша карта зв’язків і комунікацій між усіма клітинами імунної системи. Завдяки цим знанням можуть виникнути нові методи лікування раку, інфекційних та інших захворювань.

У журналі Nature вчені з Wellcome Sanger Institute (Великобританія), ETH Zurich (Швейцарія) та інших центрів представили точну мережу взаємозв’язків між різними компонентами імунної системи.

Вони пояснюють, що імунна система складається з різних типів спеціалізованих клітин.

Деякі з них подорожують по тілу в пошуках інфекцій або травм. Коли вони виявляють загрозу, вони виділяють речовини, переважно білки, щоб активувати інші частини системи. Секретовані молекули подорожують до інших клітин і зв’язуються з рецепторами на їх поверхні.

Досі вчені та клініцисти мали лише неповну інформацію про ці взаємодії.

Таким чином, точна карта містить, серед іншого, відповіді на питання про вплив уже використовуваних імунологічних терапій і, як очікується, допоможе розробити нові, кажуть дослідники.

Існуючі імунотерапії допомагають, наприклад, у боротьбі з раком, але, наприклад, вони діють лише на деяких пацієнтів і не завжди відомо, чому.

Не менш важливо краще розуміти аутоімунні захворювання, при яких імунна система атакує власні тканини організму.

«Імунотерапія працює разом з імунною системою людини для боротьби з такими захворюваннями, як рак і аутоімунні захворювання. Вони можуть бути надзвичайно ефективними в окремих групах пацієнтів, але не у всіх, залишаючи деяких людей без лікування. Наше дослідження — кульмінація понад двох десятиліть роботи — може стати ключем до розуміння того, чому ці методи працюють на деяких людей і як їх можна змінити, щоб вони діяли якомога більшій кількості пацієнтів», — наголошує один із провідних авторів дослідження, Гевін Райт.

Автори нової роботи проаналізували взаємодію майже всіх згаданих вище сигнальних молекул в імунній системі за допомогою методів біоінформатики та математичних моделей.

В одній клітині можуть бути сотні різних білків цього типу.

Наприклад, карта дозволяє подивитися на дане захворювання в цілому і перевірити, як обрана терапія вплине на різні клітини.

«Ретельна ізоляція та аналіз кожної імунної клітини та її взаємодії з іншими клітинами привели до першого картування розмов між усіма імунними клітинами в організмі людини. Це величезний крок до розуміння внутрішньої роботи імунної системи. Ми сподіваємося, що вчені всього світу скористаються картою, що дозволить їм розробити нові методи лікування, засновані на захисних реакціях організму», — говорить Джаррод Шилтс з Wellcome Trust Sanger Institute (PAP).

Марек Матач

мат / agt /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie