Додому Світ Погане харчування і хаос вдома шкодять когнітивним здібностям дітей

Погане харчування і хаос вдома шкодять когнітивним здібностям дітей

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Погане харчування та хаотична домашня атмосфера можуть негативно вплинути на пам’ять, концентрацію та емоційний контроль у дітей, повідомляють дослідники з Університету Іллінойсу в журналі Nutrients.

У дослідженні взяли участь близько 300 сімей. Коли дітям виповнилося шість тижнів, почали збирати дані про їх харчування, коливання ваги, а потім також про соціально-емоційні здібності та сімейні стосунки.

Аналіз анкет вихователів виявив, що діти віком від 18 місяців до 2 років, які споживали велику кількість солодких закусок і обробленої їжі, частіше мали проблеми з основними компонентами виконавчої функції, такими як контроль імпульсів, оперативна пам’ять, навички планування та організації. .

Анкети також стосувалися рівня хаотичності. Будинки, які зазвичай були дуже гучними, тісними та неорганізованими, вважалися хаотичними.

Виявилося, що відсутність організованості, послідовності та передбачуваності вдома незалежно від харчування негативно позначається на концентрації та регуляції емоцій у дітей.

«Виконавчі функції починають швидко розвиватися у віці від 2 до 5 років. Ми хотіли побачити, як харчові рішення, прийняті в той час батьками, і домашня обстановка можуть вплинути на когнітивні здібності дітей », – пишуть автори дослідження (DOI: 10.3390 / nu13124442).

«Ми спостерігали, що часте споживання оброблених і солодких продуктів було пов’язане з нижчими показниками, в тому числі емоційний контроль, регуляція поведінки, планування та організація. Це вказує на те, що навіть у такому молодому віці харчування може впливати на виконавчі функції на багатьох рівнях», – додають вони. (PAP)

Ковдра / zan /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie