Додому Світ Проста біопсія шкіри показує стан хворих на COVID-19

Проста біопсія шкіри показує стан хворих на COVID-19

за Viktoriya
0 коментар
Adobe Stock

Використовуючи нескладну біопсію шкіри, дослідники виявили мікротромби в крихітних артеріях і венах у людей з важкою формою COVID-19. Метод може дозволити швидко ідентифікувати пацієнтів, які особливо схильні до ризику тяжкого перебігу COVID-19.

Фахівці Weill Cornell Medicine кажуть, що за допомогою простого тесту можна оцінити масштаб шкоди, завданої організму вірусом SARS-CoV-2. Раніше, наголошують вони, потрібні були набагато складніші біопсії нервової тканини, нирок і легенів.

«Ми перша група, яка помітила, що захворювання легенів, пов’язане з COVID-19, відрізняється від інших важких респіраторних інфекцій і що ці атипові патології мають системний характер», — сказав доктор Джеффрі Лоуренс, один із авторів The American Journal of. Патологія».

Лікарі з його команди взяли 4-міліметрові зрізи шкіри нормального вигляду у 15 пацієнтів, які проходили лікування у відділенні інтенсивної терапії від COVID-19, і 6 пацієнтів із захворюванням легкого та середнього ступеня. Вони також переглянули зразки, взяті у 9 людей, які померли до пандемії та мали важкі захворювання нирок або легенів.

Вони виявили мікротромби у 13 із 15 пацієнтів із важкою формою COVID-19. Вони не були виявлені у людей з легким або середнім ступенем захворювання, а також у тих, хто помер до пандемії. Ймовірно, тоді мікроскопічні зміни в судинах є характерною ознакою інфекції SARS-CoV-2.

У свою чергу дослідники виявили противірусний білок MxA у всіх добровольців, які перенесли інфекцію легше, що вказувало на активну боротьбу імунної системи з інфекцією. Серед пацієнтів із важким перебігом COVID-19 лише двоє людей мали такий білок.

Водночас прозапальний білок SIN3A у великих кількостях був присутній у судинах шкіри важкохворих на COVID-19.

Не виключено, що це пов’язано з т. зв цитокіновий шторм, який іноді супроводжує інфекцію SARS-CoV2.

Описані результати можуть мати практичне клінічне застосування. Вчені також зазначають, що перед можливим впровадженням нових процедур знадобляться подальші більш детальні дослідження.

Однак вони підкреслюють, що проста біопсія шкіри може дати хорошу оцінку пацієнта з COVID-19.

«Якщо результати можна буде підтвердити в поздовжньому когортному дослідженні, раннє виявлення факторів, пов’язаних з тяжким перебігом COVID-19, за допомогою простої біопсії шкіри, виконаної на ранній стадії інфекції SARS-CoV-2, може допомогти виявити людей із ризиком гострого захворювання та тривалий Ковід, і дають змогу завчасно запровадити відповідні заходи», – наголошує експерт. (PAP)

автор: Марек Матач

мат / екр /

Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie