Додому Світ Вірус віспи мавп залишається на поверхнях, з якими контактував пацієнт

Вірус віспи мавп залишається на поверхнях, з якими контактував пацієнт

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Вчені з Німеччини виявили ДНК вірусу віспи мавп на речах у кімнатах пацієнтів, але вони кажуть, що це не означає, що хвороба може передаватися через дотик до таких поверхонь. Однак у лікарнях рекомендують дезінфікувати поверхні, з якими контактують інфіковані.

Дослідники з Університетського медичного центру Гамбурга-Еппендорфа в журналі Eurosurveillance (описали дослідження, під час якого вони перевіряли наявність вірусу віспи мавп на різних поверхнях, з якими контактували пацієнти.

Вони нагадують, що досі інфікування відбувалося в основному внаслідок прямого, тісного контакту з людьми, які мають симптоми захворювання.

З іншого боку, даних про значення заражених предметів мало.

Потім вчені взяли зразки поверхні в місцях утримання пацієнтів, у двох німецьких лікарнях.

За допомогою ПЛР вони виявили віруси до 100 000 копій на квадратний сантиметр.

Їм також вдалося виділити не тільки ДНК, але й віруси з багатьох поверхонь.

Генетичний матеріал вірусу був присутній на всіх поверхнях, до яких торкалися пацієнти. Більша частина була у ванних кімнатах, наприклад, на умивальнику або на сидінні унітазу. Тканини предметів, якими часто користуються, наприклад рушників і подушок, також містили вірусну ДНК.

Однак наявність вірусу не означає можливість зараження, підкреслюють дослідники.

Вони зазначають, що наразі немає остаточних даних щодо дози вірусу, необхідної для зараження. Передбачається, що він значно вищий, ніж у випадку з віспою.

«Незважаючи на високе поверхневе зараження вірусом, навіть у кількості до 10 тис. копій на квадратний см та успішної ізоляції вірусів з поверхонь, що містять один мільйон копій вірусу, наші результати не доводять, що зараження може відбутися через контакт із цими поверхнями», — говорить Домінік Норц, провідний автор публікації.

Дослідники вважають, що заходи безпеки повинні бути адаптовані до індивідуальних випадків.

Вони стверджують, що «на додаток до регулярного прибирання приміщень, регулярна дезінфекція ділянок, до яких часто торкаються руки, та інших ділянок шкіри пацієнтами, які отримували лікування, і дезінфекція відкритих поверхонь принаймні віруліцидними засобами проти вірусів з оболонкою можуть зменшити присутність вірусу на цих поверхонь і, таким чином, зменшити ризик лікарняних інфекцій »(PAP)

Марек Матач

мат / agt /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie