Додому Світ Китай / Офіціант помітив у ресторані сліди динозаврів 100 мільйонів років тому

Китай / Офіціант помітив у ресторані сліди динозаврів 100 мільйонів років тому

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

У дворі ресторану в провінції Сичуань на південному заході Китаю офіціант помітив два сліди динозаврів 100 мільйонів років тому, повідомляє CNN у вівторок.

Кілька поглиблень на кам’яному ліжку ресторану в Лешані, провінція Сичуань, виявилися слідами двох зауроподів, динозаврів крейдяного періоду, сказала Ліда Сін, палеонтолог і доцент Китайського університету геологічних наук. Його команда підтвердила правдивість відкриття за допомогою 3D-сканера.

Зауроподи були найбільшими тваринами, які коли-небудь ходили по нашій земній кулі. У них були довгі шиї і хвости. Два екземпляри, які щойно виявили сліди, були ймовірно приблизно 8 метрів у висоту.

Наразі в Сичуані було виявлено багато скам’янілостей динозаврів юрського періоду, але значно менше – крейдяного періоду. Цей період є часом «справжнього розквіту динозаврів», сказав професор Сін. «Це відкриття є частиною головоломки, яка завершує розуміння крейдяного періоду та різноманітності динозаврів на території Сичуані», — додав він.

Професор також сказав, що швидке зростання Китаю в останні десятиліття ускладнило палеонтологічні дослідження. «У місті рідко знаходять скам’янілості, тому що всі вони забудовані», – зазначив він. Його команда намагається відвідати місця потенційних відкриттів протягом 48 годин після отримання сповіщення, побоюючись, що через кілька днів вони можуть бути знищені будівельними роботами.

Місце, де були знайдені останні сліди, раніше було курячою фермою, а сліди динозаврів засипали землею та піском, що захистило їх від ерозії та пошкоджень, спричинених погодними умовами. Бруд прибрали лише рік тому, коли ресторан відкрився. Власнику сподобався природний вигляд нерівного каменю, тому він залишив його недоторканим, а не вирівнював цементом. В результаті сліди були добре захищені. «Коли ми прийшли туди, ми знайшли сліди дуже глибокі та досить чіткі, але ніхто не здогадався, що це може бути», — сказав професор Сін.

Зараз власник ресторану обгородив ділянку, щоб не затоптати западини, і, можливо, побудує накриття, щоб їх не пошкодити. Професор Сін сказав, що повідомлення йому про це є хорошим знаком більшого суспільного інтересу до науки. «Якби це було 10 років тому, ніхто б не надіслав мені фотографії цих слідів. Зараз я отримую досить багато повідомлень від простих людей і щороку підтверджую кілька відбитків, залишених динозаврами», – додав професор. (PAP)

см / тебе /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie