Додому Світ Новий інструмент для вимірювання Всесвіту

Новий інструмент для вимірювання Всесвіту

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Астрономи знайшли новий тип т.зв Стандартна свічка – об’єкт, який, як відомо, яскраво світиться, що дозволяє легко обчислити його відстань до Землі. Ці нові «свічки» — це спалахи гамма-випромінювання, які дозволять вимірювати космос на найвіддаленіших відстанях.

Як дізнатися, наскільки далеко знаходиться зірка чи галактика? Адже важко визначити, чи воно просто далі, чи світить тьмяніше.

Вчені справляються з цим викликом завдяки т.зв стандартні свічки. Це об’єкти відомої абсолютної яскравості. Оскільки ви знаєте, скільки світла вони виробляють, ви можете визначити відстань від Землі до них. На цій основі визначається відстань до інших тіл поблизу «свічки».

Наприклад, як стандартні свічки використовуються вибухи наднових або змінні зірки. На жаль, відсутність відповідних об’єктів такого типу, які можна було б побачити на відстані понад 11 мільярдів світлових років, ускладнила вимірювання далекого Всесвіту.

Таку роль могли відігравати гамма-спалахи, що виникають під час загибелі масивних зірок, але їх яскравість не є постійною — вона залежить від типу спалаху.

Однак дослідники з Національної астрономічної обсерваторії Японії знайшли спосіб подолати цю проблему. Вони проаналізували архівні дані про 500 вибухів такого типу, зібрані за допомогою найкращих наземних і космічних телескопів.

Грунтуючись на тому, як сила вибуху зростає і зменшується, вони визначили клас із 179 об’єктів цього типу, які схожі один на одного та, ймовірно, є результатом подібного явища. При цьому їм вдалося оцінити абсолютну яскравість цих спалахів.

Це означає, що відстані можна визначити навіть до дуже віддалених частин космосу.

Більше інформації на сторінках:

(PAP)

Марек Матач

мат / екр /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie