Додому Світ Ендометріоз, пов’язаний з підвищеним ризиком інсульту

Ендометріоз, пов’язаний з підвищеним ризиком інсульту

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Відповідно до дослідження, опублікованого в журналі Stroke, жінки з ендометріозом можуть мати більший ризик інсульту.

Дослідники з Університету Арізони в Тусоні проаналізували дані про понад 112 тис. жінки віком від 25 до 42 років (інформація збиралася з 1989 року в рамках дослідження здоров’я медсестер II). За 28 років спостереження було 893 інсульти. Ендометріоз, діагностований під час лапароскопії, виник у 5244 жінок.

Розглянувши низку факторів ризику, дослідники виявили, що ендометріоз пов’язаний зі збільшенням ризику інсульту на 34%. порівняно з жінками, у яких це захворювання не було діагностовано. Найбільший відсоток інсультів у жінок з ендометріозом був пов’язаний з видаленням матки і / або яєчників (39%), а також із замісною гормональною терапією (16%).

Ендометріоз, тобто аномальне розростання слизової оболонки матки поза нею, вражає майже 10% жінки репродуктивного віку.

«Попередні дослідження показали, що ендометріоз пов’язаний із вищим ризиком серцево-судинних захворювань. Інші дослідження свідчать про підвищений ризик інсульту у жінок, які перенесли гістеректомію, навіть без ендометріозу, зазначає автор дослідження д-р Леслі В. Фарленд.

«Ці результати не означають, що у жінок з ендометріозом трапиться інсульт. Вони лише вказують на зв’язок із помірним ризиком інсульту. Однак жінки з ендометріозом повинні стежити за своїм здоров’ям і консультуватися з лікарями щодо факторів ризику та методів профілактики», – підкреслюють дослідники.

Джерело: DOI: 10.1161 / STROKEAHA.122.039250 (PAP)

ковдра / екр /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie