Додому Світ Німеччина / ЗМІ: 20 вчених закликають уряд не відмовлятися від ядерної енергетики

Німеччина / ЗМІ: 20 вчених закликають уряд не відмовлятися від ядерної енергетики

за Viktoriya
0 коментар
Штаде, Німеччина, 14/11/03 Техніки вимикають інші системи на атомній електростанції Штаде поблизу Гамбурга. (pmb) PAP / EPA (КРИСТІАН ХАРІСІУС)

Двадцять німецьких учених закликали уряд Німеччини скасувати своє рішення про відмову від використання ядерної енергії в країні. Представники урядової коаліції розділилися в цьому питанні, – повідомляє в четвер портал щоденника “Welt”.

«Ми вимагаємо негайного припинення поступової відмови від ядерної енергії», — заявили двадцять вчених-технологів і економічних наук у своїй декларації. На їхню думку, продовження роботи АЕС має «забезпечити могутність і процвітання Німеччини» як третьої опори захисту клімату, поряд із сонцем і вітром.

На думку авторів, відмова від атомної енергетики становитиме економічну загрозу, а «зростання цін на енергоносії та падіння безпеки постачання загрожують конкурентоспроможності та процвітанню». Якщо за декларацією вдасться зібрати хоча б 50 тис. підписів, його автори зможуть пред’явити свої вимоги комітету з петицій у Бундестазі, – підкреслює Welt, який першим потрапив до документа.

Відмова Німеччини від ядерної енергетики уповільнить досягнення кліматичних цілей, оскільки для забезпечення електроенергією знадобиться повернення до вугільної енергетики, що вже відбувається, відзначають дослідники. Як вони стверджують, атомна енергетика процвітає в усьому світі, і в умовах зміни клімату та енергетичної кризи багато країн все більше використовують її.

«Вимоги, щоб атомні електростанції працювали довше, повертають нас назад», — каже Ніна Шеєр (SPD), представник енергетичної політики. «Будь-хто, хто закликає до ядерної енергетики, виступає за відстрочку енергетичного переходу», — додав Шеєр, наголошуючи на необхідності розвитку відновлюваної енергетики.

«Однобічний фокус на сонці, вітрі та природному газі спричинив дефіцит енергії в Німеччині», — стверджують дослідники. Як вони пояснюють, досить непередбачувана енергія вітру і сонця «вимагає величезної мережі електростанцій, ліній і сховищ, які знаходяться на початковій стадії».

Ініціативу вчених високо оцінює речник з енергетичної політики парламентської групи FDP Майкл Круз. Під час війни в Україні Німеччина може “зробити значний внесок в енергетичну безпеку, зберігши діючі атомні електростанції після 2022 року”, говорить Крузе. На його думку, правляча коаліція СДПН, Зелених і ВДП повинна прийняти таке рішення у вересні в Бундестазі.

Декларацію вчених як “сильний і правильний сигнал” оцінює депутат Бундестагу Торстен Гербст (FDP). Він наголошує, що «четверта за величиною економіка світу не може покладатися виключно на залежну від погоди, а тому ненадійну енергію вітру та сонця».

Звернення вчених також привітав генеральний секретар Економічної ради ХДС Вольфганг Штайгер. «Німеччина дозволила Зеленим та їхньому політичному лобі змусити себе думати про енергетику. Я можу тільки вітати той факт, що їхні догми зараз порушуються», – підкреслив Штайгер, який представляє опозиційних християнських демократів. (PAP)

msza / ap /

Штаде, Німеччина, 14/11/03 Техніки вимикають інші системи на атомній електростанції Штаде поблизу Гамбурга. (pmb) PAP / EPA (КРИСТІАН ХАРІСІУС)

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie