Додому Світ Європейський союз охорони здоров’я (HERA) визначив найсерйозніші загрози здоров’ю

Європейський союз охорони здоров’я (HERA) визначив найсерйозніші загрози здоров’ю

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Патогени з високим пандемічним потенціалом, хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози, а також загрози, пов’язані з антимікробною резистентністю – це список загроз для здоров’я, визначений офісом Європейського Союзу – HERA.

Управління з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування на них (HERA) окреслило три найважливіші групи загроз, які потребують координації заходів на рівні ЄС у контексті медичних контрзаходів. Це: патогени з високим пандемічним потенціалом; хімічні, біологічні, радіологічні, ядерні та антимікробні ризики.

«HERA була створена як наша сторожова вежа, щоб залишатися напоготові у разі майбутніх надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я — і я рада, що тепер вона починає відчутно виконувати цю місію», — сказала Стелла Кіріакідес, Комісар ЄС з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів.

Визначення груп загроз має на меті посилити тісну співпрацю між державами-членами ЄС у сфері глобальної безпеки охорони здоров’я.

Відповідно до ширшого визначення ідентифікованих загроз, патогени з високим пандемічним потенціалом є категорією, яка охоплює аналіз конкретних сімей вірусів, що викликають занепокоєння, також беручи до уваги зоонозну природу більшості нових серйозних інфекційних захворювань. В основному він включає родини респіраторних РНК-вірусів.

Хімічна, біологічна, радіологічна та ядерна небезпека, на думку експертів, може бути результатом випадкового або навмисного викиду, беручи до уваги глобальну геополітичну напруженість, а також інциденти, спричинені нечесними особами. Хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні речовини були ідентифіковані на основі ймовірності виникнення та потенційного впливу на здоров’я людини.

Остання група, загрози, пов’язані з резистентністю до антимікробних препаратів, є однією з найбільших небезпек для здоров’я людини, і одна лише резистентність до антимікробних препаратів спричиняє приблизно 1,2 мільйона смертей у всьому світі щороку.

«Ідентифікація ключових загроз безпеці здоров’я розпочинає процес забезпечення розвитку, виробничих потужностей та масштабування виробництва, закупівлі та потенційного накопичення лікарських та діагностичних засобів, медичних виробів та засобів індивідуального захисту, а також інших медичних заходів протидії забезпечити їх доступність.за потреби. Разом з іншими службами Комісії та агентствами ЄС HERA забезпечить постійне націлювання на інвестиції в охорону здоров’я та безпеку охорони здоров’я з точки зору доступності медичних контрзаходів», – йдеться в прес-релізі для ЗМІ.

У вересні 2021 року було створено Управління з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування на них (HERA), щоб замінити рішення щодо управління та реагування на випадкові пандемії постійною структурою з відповідними інструментами та ресурсами для забезпечення планування на випадок надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я в ЄС.

Головною метою HERA є забезпечення розробки, виробництва, закупівлі та справедливого розподілу ключових медичних ресурсів для усунення можливих прогалин у їх доступності.

HERA оцінює потенційні транскордонні загрози здоров’ю та збирає наукові докази. (PAP)

uka / zan /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie