Додому Світ "Опікун": Щороку понад 8 мільйонів тонн пластику потрапляє в океани

"Опікун": Щороку понад 8 мільйонів тонн пластику потрапляє в океани

за Viktoriya
0 коментар
Adobe Stock

Понад 8 мільйонів тонн пластику щороку потрапляє в океани та становить загрозу для живих у них організмів, – попереджає британська газета “The Guardian”. Він зазначає, що пластик, який потрапляє в моря, — це не лише сміття, в основному одноразова упаковка, а й покинуте рибальське обладнання та величезна кількість мікропластику.

Більшість фотографій, які демонструють забруднення води, показують пластикові пляшки, що плавають на поверхні води, або соломинки, витягнуті з черепахових носів, пише газета в статті в понеділок. Насправді, зазначає він, пляшки та соломинки – це лише частина всього пластику, який плаває в океанах.

Пластик присутній у всьому водному середовищі, від берегової лінії до морського дна. Проте в різних областях домінують різні види пластику. Поліетиленові пакети становлять 16,2 відсотка. все сміття, знайдене на узбережжі. Більшість пакунків можна знайти в прибережних водах. Навпаки, у відкритих водах здебільшого покинуті рибальські снасті та мотузки з синтетичного волокна.

Пластик, що забруднює воду, також походить від сигаретних недопалків і пакетиків для окремих порцій, включаючи кетчуп або мило. Як зазначає журналіст Guardian Карен МакВей, яка спеціалізується на цій темі, така упаковка має реальний вплив на забруднення океанів, особливо в Азії, де компанії представляють її як зручний спосіб забезпечити недорогими продуктами малозабезпечених людей. . Однак ці пакунки практично не піддаються обробці, і через їх невеликий розмір їх надзвичайно важко зібрати, зазначає газета.

Проблемою також є величезна хвиля мікропластику, яка складається з ін тонкі волокна, бісер, а також т. зв nurdle, тобто маленькі кульки, які використовуються у виробництві пластикових виробів. Щороку понад 230 тис тонн риби, шкідливої ​​для гідробіонтів, потрапляє в океанські води.

З іншого боку, найпоширенішим мікропластиком в океанах є пластик і мікроскопічні частинки пилу з потертих на дорогах шин, повідомляє Guardian. Ці частинки разом з вітром потрапляють в океанські води, а звідти в організми риб, порушуючи їх поведінку і ріст.

Зараз в океанах так багато пластику, що в результаті створюється абсолютно нова екосистема, яку вчені описують як «пластисферу», населену організмами, пристосованими до такого середовища, яких немає в інших місцях. «Пластик став домом для них, але він не повинен бути домом для нас», — підсумовує газета.

jmz /

арх.

Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie