Додому Світ Випадання волосся та зниження лібідо – можливі наслідки COVID-19

Випадання волосся та зниження лібідо – можливі наслідки COVID-19

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Так звані Дослідники з Великобританії повідомляють, що тривалий COVID пов’язаний із більш широким спектром розладів, ніж вважалося раніше. Серед десятків симптомів є зниження статевої активності або випадання волосся.

На сторінках журналу «Nature Medicine» вчені з Бірмінгемського університету представили нову інформацію про т.зв. тривалий COVID – набір симптомів, які можуть тривати довго після того, як інфекція пройде.

Дослідники проаналізували медичні дані майже 2,5 мільйонів людей, з яких менше 500 тис. перенесла інфекцію, але в лікарню не потрапила.

Дослідники нарахували 62 симптоми, які вони класифікували за трьома категоріями – розлади дихання, психічні проблеми та широкий спектр симптомів.

Найпоширенішими симптомами були розлади нюху, задишка, біль у грудях і лихоманка.

Однак автори аналізу також звертають увагу на амнезію, порушення точності рухів (апраксію), нетримання калу, еректильну дисфункцію, галюцинації, набряки кінцівок і випадання волосся.

«Дослідження підтверджує те, про що пацієнти повідомляли лікарям і особам, які приймали рішення протягом пандемії, — що симптоми COVID-19 надзвичайно широкі й не можуть бути повністю пояснені іншими факторами, такими як спосіб життя чи інші хронічні захворювання», — каже проф. Шаміль Харун, автор дослідження.

«Виявлені нами симптоми повинні допомогти лікарям і експертам, які виписують рецепти, краще оцінити стан пацієнтів із довгостроковими наслідками COVID-19 і знайти кращі методи лікування цих симптомів», — додає він.

У той же час його команда виявила кореляції між симптомами та демографічними факторами.

Доведено, що жінки, молоді люди, темношкірі люди або люди змішаної етнічної приналежності мають більшу ймовірність розвитку тривалого COVID.

Тривалі симптоми також частіше вражають людей із ожирінням, курців, бідних та тих, хто має різні супутні захворювання.

«Наш аналіз факторів ризику особливо цікавий, оскільки він допомагає нам зрозуміти, що може спричинити заборгованість через COVID. Ми вже знаємо, що деякі модифіковані фактори, такі як куріння та ожиріння, збільшують ризик різних захворювань, у тому числі тривалого COVID. Але інші чинники, такі як біологічна стать і етнічна приналежність, також видаються важливими», — наголошує співавтор Анурадхаа Субраманян.

«Жінки, наприклад, частіше схильні до розвитку аутоімунних захворювань. Одночасний вищий ризик розвитку тривалої COVID-19 у них, який спостерігався в нашому дослідженні, підвищує нашу зацікавленість у з’ясуванні того, чи є аутоімунні реакції чи інші причини відповідальними за більший ризик серед жінок. Такі спостереження дозволять вам краще зосередитися на факторах, які варто дослідити, які призводять до довготривалих симптомів. Вони також дозволять шукати кращі шляхи допомоги пацієнтам», – пояснює фахівець.

Більше інформації:

(PAP)

Марек Матач

мат / agt /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie