Додому Світ Природа / Немає вказівок щодо лікування легкого перебігу COVID-19

Природа / Немає вказівок щодо лікування легкого перебігу COVID-19

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Немає вказівок щодо лікування легкої форми COVID-19. Пошук ліків для пацієнтів, яким не загрожує госпіталізація, хоча вони надовго виключені з соціального життя через COVID-19, може стати переломним моментом у пандемії, пише Nature.

Організації охорони здоров’я насамперед спрямовані на боротьбу з важкою формою COVID-19. ВООЗ розробила список препаратів, рекомендованих для лікування тяжкого перебігу COVID-19, але немає вказівок щодо легкого перебігу захворювання, що може виключити пацієнта на тривалий час. Воно обмежилося застереженням від кількох ліків, вказавши, що їх не можна використовувати при легкій формі захворювання, пише Nature.

«Пошук ліків від легкої форми COVID-19 може стати переломним моментом у пандемії. Менша кількість інфекцій означає меншу ймовірність мутації вірусу, тому ліки від легкого захворювання можуть зупинити утворення нових варіантів», – пояснює автор Сайма Мей Сідік.

З початку пандемії вчені шукають ліки від COVID-19 як у групі вже існуючих препаратів, так і шукають абсолютно нові. Однак це дуже складний процес, оскільки він сильно залежить від кількості людей, які постраждали від тієї чи іншої хвилі пандемії, які погодяться випробувати препарат. Чим менша хвиля, тим менші шанси набрати відповідну кількість претендентів і отримати статистично значущий результат опитування.

Деякі дослідники сподівалися, що противірусний препарат Paxlovid, який зараз є популярним препаратом для купірування важких симптомів у людей із групи високого ризику, стане ліками від легкого перебігу COVID-19. Однак у червні компанія Pfizer, виробник препарату, завершила дослідження за участю людей із помірним ризиком тяжкого захворювання, коли препарат не покращив симптоми до статистично значущого ступеня. Так само нещодавно ВООЗ рекомендувала не використовувати ліки від подагри колхіцин або флувоксамін при легкому перебігу захворювання на COVID-19. Обидва викликали широкий інтерес завдяки спочатку багатообіцяючим результатам.

Сусанна Неггі, лікар-інфекціоніст із Медичної школи Університету Дьюка в Даремі, штат Північна Кароліна, та її команда почали набір учасників для дослідження під назвою ACTIV-6 на початку 2021 року, коли щеплення стали звичним явищем і здавалося, що пандемія наближається до більш легке захворювання.

Наразі вченим її команди вдалося встановити, що ні протипаразитарний препарат івермектин, ні препарат від астми флутиказон не прискорили одужання в умовах, перевірених командою. Нещодавно вчені завершили набір для дослідження флувоксаміну, препарату, який використовується для лікування депресії.

Іншу стратегію прийняв імунолог Марк Фельдманн з Оксфордського університету, Великобританія. Він вважає, що більшості вірусів потрібні молекули цукру, щоб вони набули своєї тривимірної форми, і вони використовують біохімічний механізм свого господаря, щоб формувати ці молекули в корисну форму. Модифіковані цукри, звані іміноцукрами, можуть закупорити цей механізм і порушити утворення вірусних частинок, тому він зосередив свої дослідження на розробці іміноцукрів.

Фельдманн каже, що іміноцукри можуть зменшити перебіг захворювання та зменшити розмноження та поширення вірусу, що робить їх хорошими кандидатами для лікування легкої форми COVID-19.

Фармацевтична компанія Emergent BioSolutions з Гейтерсбурга, штат Меріленд, нещодавно перевірила профіль безпеки іміносукру, проклавши шлях до клінічних випробувань. Біохімік Реймонд Двек, який також працює в Оксфордському університеті над розробкою іміносукру, каже, що клінічні випробування можуть бути завершені через два роки.

Фредерік Монно, дослідник розробки ліків в рамках ініціативи «Ліки для занедбаних хвороб» у Женеві, Швейцарія, вказує на серйозні проблеми з набором людей, які бажають випробувати існуючі ліки для боротьби з легкою формою COVID-19. На його думку, дослідження легкої форми COVID-19 можливі лише в окремих частинах світу.

«В Африці, наприклад, люди навряд чи звертатимуться за допомогою у боротьбі з легкою формою COVID-19. В Африці, коли температура, їм погано, перше, про що думають – це малярія», – каже вчений.

Більше інформації у вихідній статті: (PAP)

Уршуля Качоровська

uka / ekr /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie