Додому Світ Ми знаємо список перших об’єктів, які спостерігав космічний телескоп Джеймса Вебба

Ми знаємо список перших об’єктів, які спостерігав космічний телескоп Джеймса Вебба

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

NASA у вівторок покаже перші наукові зображення з космічного телескопа Джеймса Вебба, але в рамках «випуску напруги» вперше оприлюднило список об’єктів, які були першими цілями вчених.

У вівторок вдень за польським часом американське космічне агентство представить перші спостереження, проведені за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба – нового інструменту в розпорядженні астрономів, який ЗМІ називають наступником космічного телескопа Хаббла. Пряму трансляцію презентації можна буде переглянути в Інтернеті.

Наразі агентство оприлюднило список об’єктів, зображення та спектри яких будуть представлені першими. Ці об’єкти були відібрані міжнародним комітетом, що складається з представників NASA, Європейського космічного агентства (ESA), Канадського космічного агентства (CSA) та Наукового інституту космічного телескопа (STScI).

До списку входять туманність Кіль (NGC 3372), екзопланета WASP-96 b, туманність Південне кільце (NGC 3132, також відома як Розбита вісімка), група галактик Стефана Квінтета та гравітаційне лінзування SMACS 0723.

Туманність Кіля — одна з найбільших і найяскравіших туманностей на небі. Він розташований на відстані приблизно 7600 світлових років у напрямку до сузір’я Кіла. Відомо, що це місце розташування багатьох масивних зірок.

WASP-96 — гігантська газова планета, розташована за межами Сонячної системи. Він обертається навколо зірки на відстані 1150 світлових років від Землі, що робить його з періодом 3,4 дня. Об’єкт становить приблизно половину маси Юпітера, і його виявили в 2014 році. У цьому випадку NASA представить привид.

Туманність Південне Кільце відноситься до категорії планетарних туманностей. Це газова хмара навколо вмираючої зірки. Діаметр цієї туманності становить майже половину світлового року та знаходиться на відстані приблизно 2000 світлових років.

Квінтет Стефана, з іншого боку, є набагато більш віддаленим об’єктом, на відстані 290 мільйонів світлових років. Це перша компактна група галактик, яка була відкрита (зроблено Едуаром Стефаном у 1877 році).

У випадку SMACS 0723 ми маємо справу з явищем гравітаційного лінзування. Величезне скупчення галактик збільшує та спотворює світло об’єктів позаду нього, дозволяючи вам дивитися на надзвичайно далекі та надзвичайно слабкі галактики.

Космічний телескоп Джеймса Вебба запустили 25 грудня 2021 року. Він має дзеркало діаметром 6,5 метрів і буде проводити інфрачервоні спостереження. Це проект, який виконує NASA у співпраці з космічними агентствами ESA та CSA. (PAP)

cza / zan /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie