Додому Світ Ізраїль / Дослідження: четверта доза вакцини від Covid-19 знижує смертність літніх людей на понад 70 відсотків

Ізраїль / Дослідження: четверта доза вакцини від Covid-19 знижує смертність літніх людей на понад 70 відсотків

за Viktoriya
0 коментар
Фото Фотолія

Четверта доза вакцини від COVID-19 призвела до 72-відсоткового зниження смертності серед найбільш уразливих ізраїльтян, повідомляє в неділю The Times of Israel з посиланням на результати досліджень Тель-Авівського університету, Університету Бен-Гуріона та Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю.

Це висновок великого ізраїльського дослідження, яке розглядало дані про людей похилого віку в будинках для людей похилого віку, які отримали чотири вакцини, порівняно з тими, хто отримав лише три. Дослідження проводили під час епідемії коронавірусу минулої зими, коли домінував варіант Омікрон.

Четверта доза вакцини Pfizer знизила ризик госпіталізації через коронавірусну інфекцію на понад 60 відсотків і знизила ризик зараження на 34 відсотки.

«Велика новина полягає в тому, що четверта доза захищає найуразливіших людей похилого віку, які перебувають під опікою», — сказала The Times of Israel один із авторів дослідження, епідеміолог, професор Тель-Авівського університету Хітам Мухсен, і додала: « Четверта доза зменшує госпіталізацію та смертність – рятує життя».

Професор Мухсен сказав, що результати досліджень дуже хороші, особливо тому, що перед тим, як вводити пацієнтам четверту дозу, було не зовсім ясно, чи буде вона ефективна проти нової версії вірусу, особливо проти Омікрон, який набагато складніше боротися за допомогою вакцин, тому що він має набагато більше мутацій, ніж попередні варіанти.

Мухсен сказав, що результати підтверджують рішення влади Ізраїлю в грудні 2021 року ввести четверті дози, також відомі як другі бустери, до того, як більшість інших країн зробила цей крок. «Рішення вакцинувати вразливі групи населення четвертою дозою було мудрим вибором, який врятував багато життів», — сказав професор Мухсен.

У дослідженні взяли участь приблизно 40 000 людей похилого віку, які живуть в установах, які контролюються програмою Senior Shield Міністерства охорони здоров’я, спеціальною групою, створеною урядом Ізраїлю для нагляду за профілактикою та контролем COVID-19 у геріатричних установах країни.

24 088 мешканців закладів Senior Shield, які отримали четверту дозу вакцини Pfizer, порівнювали з 19 687 мешканцями, які отримали перші три дози за чотири або більше місяців до спостереження, але які не вибрали четверту ін’єкцію.

Мухсен прокоментував: «Ми дізналися, що хоча імунітет з часом слабшає, четверта доза посилює нейтралізуючі антитіла за межами ефекту третьої дози. Я настійно рекомендую людям похилого віку прийняти четверту дозу».

Наступна хвиля пандемії вірусу Covid-19 відбулася в кількох країнах Європейського Союзу, включаючи Францію та Німеччину, підваріанти Omicron BA.4 і BA.5 сприяли збільшенню заражень. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), після кількох місяців спаду кількість нових випадків інфікування в усьому світі зростає четвертий тиждень поспіль. За даними ВООЗ, в європейському регіоні (включаючи Європу, Росію, Центральну Азію та Ізраїль для статистичних цілей) в останній тиждень червня половина країн зафіксувала принаймні 20% зростання кількості заражень. (PAP)

мма /

Фото Фотолія

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie