Додому Світ Гени слонів чудово захищають їх від раку

Гени слонів чудово захищають їх від раку

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

У слонів багато різних копій гена, який захищає організм від раку. Відкриття може вказати шляхи розробки нових методів лікування.

Вчені з семи дослідницьких центрів за допомогою новаторських методів біоінформатики виявили, як гени унікальним чином захищають слонів від раку.

Дослідники пояснюють, що клітини в організмі постійно діляться, створюючи нові копії, які повинні бути ідентичними оригіналу. Однак є помилки, тобто мутації – більшість з них швидко виправляються, але не завжди успішно. Накопичення генетичних помилок може призвести до утворення пухлини.

Однак серед слонів, незважаючи на великі розміри тіла і тривале життя, смертність від раку становить лише близько 5% (у людей цей відсоток досягає 25%). Нетиповий імунітет у тварин може бути пов’язаний з тим, що вони мають до 40 копій гена P53, який називається охоронцем геному.

Він також присутній у людини, але тільки в двох примірниках (по одному на хромосому).

«Це складне та інтригуюче дослідження показує, скільки ще слонів вони живуть, крім їхнього вражаючого розміру, і наскільки важливо, щоб ми не лише захищали їх, але й ретельно вивчали цих конкретних тварин. Зрештою, їх генетика та фізіологія залежать від їх еволюційної історії, а також сьогоднішньої екології, дієти та поведінки», – підкреслює проф. Фріц Воллрат з Оксфордського університету.

Білок, який кодується геном Р53, активується при пошкодженні генів. Однак P53 інактивується іншим білком (MDM2 E3), що зазвичай буває у здорових клітинах, але це також може призвести до зниження рівня P53, коли очікується, що він буде працювати.

Як виявилося, у слонів не тільки більше копій гена P53, кожна з них дещо відрізняється, і кожна по-різному взаємодіє з MDM2. Усі білки, кодовані різними генами P53, важче вимкнути при контакті з білком MDM2, як описано вище.

Таким чином, механізм захисту клітин, контрольований P53, більш активний у слонів.

«Це захоплюючий прогрес у нашому розумінні того, як P53 сприяє захисту від раку. У людей той самий білок P53 відповідає за прийняття рішення про те, чи повинні клітини припинити поділ або зазнати апоптозу, але те, як P53 приймає ці рішення, погано вивчено. «Існування багатьох форм P53 у слонів з різною здатністю взаємодіяти з MDM2 відкриває нові захоплюючі можливості для дослідження пухлинозахисних ефектів P53», — каже проф. Робін Фареус із французького INSERM.

Такі дослідження можуть призвести до кращої терапії проти раку.

Більше інформації на сторінках:

(PAP)

Марек Матач

мат / екр /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie