Додому Світ Іспанія / Знайдено рукотворні інструменти віком 1 мільйон років

Іспанія / Знайдено рукотворні інструменти віком 1 мільйон років

за Viktoriya
0 коментар
Фото Фотолія

Знаряддя, створені людиною мільйон років тому, були знайдені вченими з кількох дослідницьких центрів у провінції Куенка, що в автономному співтоваристві Кастилія-Ла-Манча, у центральній Іспанії.

За словами групи іспанських вчених під керівництвом Ігнасіо Мартіна Лерма, знахідка кам’яних знарядь відбулася на археологічній ділянці Ель-Піно, розташованій у Карраскоса-дель-Кампо.

Результати роботи дослідницької групи, які вже були опубліковані в Journal of Archaeological Science: Reports, доводять, що цими інструментами користувався гомінід Homo antecessor.

Автори публікації вказали, що більшість знарядь, знайдених в Ель-Піно, є артефактами з кварциту, в т.ч. кулаки, ножі та пелюстки.

«Нам вдалося встановити, що кам’яні луски використовувалися для рубання, а більші елементи — для столярних робіт», — сказав археолог Сантьяго Домінгес, який брав участь у дослідженні, який уточнив, що роботи на місці велися з 2014 року.

Науковець пояснив, що під час розкопок також були знайдені знаряддя для виготовлення дерев’яних артефактів та посудини, які, однак, не збереглися до нашого часу.

У дослідницьких роботах в Ель-Піно брали участь археологи та палеонтологи кількох іспанських дослідницьких центрів, у т.ч. з Університету Мурсії, Мадридського університету Комплутенсе та Національного центру дослідження еволюції людини (CENIEH) у Мадриді.

Марчін Затика (PAP)

Зат / екр /

Фото Фотолія

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie