Додому Світ Австралія / Звіт: Континент втрачає найбільше видів тварин і рослин у світі

Австралія / Звіт: Континент втрачає найбільше видів тварин і рослин у світі

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Згідно з офіційним звітом про стан екологічних систем країни кожні п’ять років, природне середовище Австралії перебуває в дуже поганому стані, а загрози для рослин і тварин, які найбільше втрачають у світі, зростають.

«Звіт про стан навколишнього середовища є шокуючим документом, він розповідає про кризу та погіршення стану навколишнього середовища в Австралії», — заявила міністр навколишнього середовища Австралії Таня Пліберсек у заяві, цитованій у вівторок Reuters.

Політик додав, що збереження природи буде пріоритетом для нового уряду в Канберрі, сформованого Лейбористською партією Австралії.

Як зазначає сайт BBC, поганий стан австралійської природи пояснюється зміною клімату, втратою місць проживання тваринами, інтродукцією інвазивних видів, забрудненням повітря та видобутком вугілля.

Відповідно до складу 2тис. 19 сторінок екосистем Австралії знаходяться на межі краху. Сьогодні на континенті більше іноземних, ніж місцевих видів рослин.

«Австралія, в якій ми виросли, буде втрачена для наступного покоління, якщо ми дійсно не почнемо вирішувати деякі екологічні проблеми», — прокоментував австралійському Associated Press д-р Ян Крессвелл, один із авторів звіту.

Коала та рудий какаду належать до 200 видів тварин і рослин, для яких з 2016 року зросла загроза. Зникає і сандалове дерево. Багато втрачених видів є ендеміками Австралії.

В останні роки континент пережив сильну посуху, лісові пожежі, послідовні рекордні роки повеней і шість випадків масового побіління Великого Бар’єрного рифу.

У звіті встановлено, що в Австралії немає відповідних інструментів управління навколишнім середовищем. Було виявлено, що витрати федерального уряду на підтримку біорізноманіття в останні роки зменшилися. Документ передали попередньому уряду у 2021 році. Однак опублікували його лише після травневих виборів, за результатами яких сформувався новий уряд країни.

«(У доповіді) розповідається про екологічну кризу та занепад Австралії, а також про десятиліття бездіяльності та навмисного ігнорування уряду», – підсумував міністр Пліберсек у заяві. (PAP)

kjm / ap /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie